НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

САДОВО-ПАРКОВЕ ГОСПОДАРСТВО

Галузь знань - 20 Аграрні науки та продовольство
Спеціальність - 206 Садово-паркове господарство

Освітній рівень - «Бакалавр»
Освітньо-професійна програма - «Ландшафтний дизайн та озеленення»
Освітня кваліфікація - Бакалавр садово-паркового господарства
Професійна кваліфікація за умови дотримання вимог – 3212 Фахівець садово-паркового господарства
Денна форма навчання

Освітній рівень - «Магістр»
Освітньо-професійна програма – «Ландшафтний дизайн урбанізованого середовища»
Освітня кваліфікація – Магістр садово-паркового господарства
Професійна кваліфікація за умови дотримання вимог – 2213.2 Фахівець з ландшафтного дизайну
Денна форма навчання

 Kafedra biologii roslyn LOGO

 

Підготовку фахівців освітнього рівня «Бакалавр» та «Магістр» (денна форма навчання) за спеціальністю 206 «Садово-паркове господарство» здійснює кафедра біології рослин ННЦ «Інститут біології та медицини», яка поставила перед собою амбітне завдання готувати фахівців на рівні, який не поступався б кращим світовим школам садового дизайну. Реальність досягнення поставленої мети базується на чотирьох важливих передумовах.

По-перше, ми відроджуємо традиції нашого Університету. Архітектура викладалася у нашому Університеті з перших років його створення. В 1842 році тут була створена кафедра архітектури, на якій працював видатний архітектор О.В. Беретті – син В.І. Беретті, за проектом і під керівництвом якого було зведено головний – Червоний корпус університету. З часів Олександра Беретті в Університеті залишилися добрі згадки про відмінно оснащений архітектурний кабінет і про традицію проведення практичних занять для студентів на реальних об’єктах, зокрема на будівництві Миколаївського мосту через Дніпро в Києві.

По-друге, основним матеріалом ландшафтної архітектури є рослини, а на кафедрі вже є сталі традиції у викладанні біологічних дисциплін (ботаніка була однією з перших дисциплін, впроваджених в Університеті Святого Володимира).

По-третє, на кафедрі біології рослин працюють висококласні фахівці, здатні виконати поставлені перед колективом завдання (склад кафедри описано нижче), і, зокрема, є фахівці з базовою освітою, одержаною у Великобританії, яка визнана світовим лідером у розвитку ландшафтного мистецтва.

По-четверте, члени кафедри люблять свою роботу і готові ділитися своїми знаннями. За роки підготовки студентів-ландшафтників кафедра розробила досконалі навчальні програми, видала посібники і підручники, які відповідають сучасному рівню розвитку лісового і садово-паркове господарства та ландшафтної архітектури, адже відобразили як власний, набутий колективом кафедри, досвід, так і досвід провідних архітектурних навчальних закладів світу. члени кафедри люблять свою роботу і готові ділитися своїми знаннями. Зокрема, у 2013 році членами кафедри видано перший на теренах СНД навчальний посібник з використанням програми Sketch Up у дизайні середовища (ця програма є найбільш популярною в практиці ландшафтних дизайнерів провідних країн світу, і зараз у значній мірі завдяки нашій просвітницькій діяльності вона швидко поширюється на теренах України). Крім того, у 2012 році нами виданий навчальний посібник з історії садово-паркового мистецтва на основі сучасних матеріалів з використанням  результатів найновіших  досліджень, здійснених у розвинених країнах Заходу. Це також забезпечує прискорене входження наших студентів у контекст світового дизайну садів.

Усі вибіркові дисципліни, що викладаються в бакалавраті за даною спеціальністю, забезпечені навчальними та робочими програмами, створеними із урахуванням сучасних тенденцій розвитку лісового і садово-паркове господарства та біології рослин і орієнтованими на потреби ринку праці (як вітчизняного, так і міжнародного).                              

Матеріально-технічне забезпечення кафедри дозволяє, у відповідності до навчального плану, проводити на сучасному рівні лабораторні практикуми, лабораторні та практичні заняття.                                       

Професорсько-викладацький склад кафедри налічує 15 штатних викладачів, з них: 2 професори та 12 доцентів, 1 асистент. Всі викладачі регулярно підвищують свою кваліфікацію, є керівниками наукових робіт студентів і аспірантів. Проведення лабораторних занять і практикуму забезпечує навчальна лабораторія кафедри (8 співробітників, серед них – 1 кандидат біологічних наук).

Відповідно до навчального плану за програмою підготовки студенти проходять навчальні та виробничі практики на базі Ботанічного саду імені академіка О.В. Фоміна, Канівського природного заповідника Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка, Державного дендрологічного парку «Олександрія», парку «Феофанія», Сирецького дендрологічного парку. Проектну діяльність у рамках написання курсових та дипломних робіт студенти здійснюють на реальних об’єктах - не лише у вищезазначених закладах, але й на територіях навчальних підрозділів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також на приватних ділянках.

Випускники, які отримали спеціальність "Садово-паркове господарство", демонструючи високий рівень професіоналізму, ініціативність, комунікабельність, готовність до самостійної результативної праці, є конкурентоздатними на ринку праці і здатні органічно інтегруватися у роботу державних чи приватних садово-паркових господарств у якості інженерів садово-паркового господарства, фахівців садово-паркового господарства, фахівців ландшафтного дизайну, завідувачів парку культури та відпочинку, майстрів зеленого господарства або мати приватну практику садового/ландшафтного дизайнера.

 

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader