НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

 

Кафедра
вірусології

 

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ми на Youtube

 

Kafedra virusologii LOGOКафедра вірусології є провідною інституцією з підготовки фахівців у галузі вірусології в Україні. Студенти, які спеціалізуються на кафедрі, отримують ґрунтовну теоретичну і практичну підготовку з цілої низки наукових напрямів сучасної вірусологічної науки, включаючи медичну та ветеринарну вірусологію, фітовірусологію і бактеріофагію.

Кафедра вірусології створена у 1962 році. У розвиток кафедри в різний час величезний внесок зробили висококваліфіковані викладачі і відомі вчені: Корнюшенко Н.П., Топчій М.К., Байшева В.Г, Сидоренко О.В., Дулевич Ж.А., Тайкова Н.В., Смирнова Т.О., Московець С.М., Бойко А.Л., Поліщук В. П.

Наразі співробітники кафедри вірусології під керівництвом проф. Будзанівської І.Г. продовжують традиції закладені з дня заснування кафедри і плідно працюють на ниві галузі вірусології. Наукові інтереси кафедри пов’язані з дослідженням розповсюдженості вірусних захворювань сільськогосподарських рослин на території України з метою запобігання втрат врожаю, розробкою діагностикумів для детекції цих вірусів та технологій оздоровлення рослин. Значна частина наукових робіт кафедри присвячена фундаментальним і прикладним дослідженням вірусів мікроорганізмів.

Результати наукових досліджень співробітників кафедри втілюються у публікаціях. До науково-дослідницької роботи широко залучаються студенти, які беруть активну участь у підготовці рефератів, наукових конкурсах та конференціях. Наявність висококваліфікованого викладацького і навчально-допоміжного персоналу, належної матеріальної бази та методичного забезпечення дозволяє кафедрі здійснювати навчально-виховний процес і відповідну підготовку студентів на рівні вимог кваліфікаційних характеристик.
Професорсько-викладацький склад кафедри налічує на 8 штатних викладачів, з них 1 професор, 5 доцентів та 2 асистента.

Кафедра підтримує наукове співробітництво з Одеським, Волинським, Ужгородським та Мелітопольським університетами; інститутами НАН України – мікробіології та вірусології, молекулярної біології та генетики, ботаніки, клітинної біології, Національним антарктичним центром; та інститутами НААНУ – ветеринарної медицини, захисту рослин, садівництва, пшениці, картоплярства, рослинництва, Нікітським ботанічним садом та багатьма ін. Також кафедра співпрацює із закордонними університетами – Оксфордським (Велика Британія), Акронським (Огайо, США), Чонг-Сінг (Тайчунг, Тайвань), МДУ (Росія), Анкари (Туреччина), Едінбурським (Шотландія), імені Менделя (Брно, Чехія); та Інститутами – діагностики патогенів (Квідлінбург, Німеччина), рослинництва (Прага, Чехія), ботаніки (Вільнюс, Литва), біології (Хо Ши Мін, В’єтнам), захисту рослин (Костінброд, Болгарія), ДНЦ РАН (Владивосток, Росія), Міжнародним центром дослідження рослин (Вагенінген, Нідерланди) та ін.

Випускники кафедри успішно реалізують свої професійні якості на біотехнологічних та фармокологічних виробництвах, у закладах системи охорони здоров’я, провідних наукових та навчальних закладах України і світу.

Освітня діяльність на кафедрі здійснюється за наступним напрямом.

«Вірусологія»

Галузь знань - 09 «Біологія»
Спеціальність – 091 «Біологія»
Освітня програма – «Біологія»

Освітній рівень - «Бакалавр»
Освітня кваліфікація – бакалавр біології
Професійна кваліфікація – асистент біолога (вірусолога)

Освітній рівень - «Магістр»
Освітня кваліфікація – магістр біології
Професійна кваліфікація (за умови дотримання вимог)
– 2211. молодший науковий співробітник (біологія), 2211.2 вірусолог

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader