НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

 

Кафедра
загальної та медичної генетики

 

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ми на Youtube

 

Kafedra Genetiki LOGO v1Кафедра загальної та медичної генетики започатковувалась читанням курсу «Вчення про спадковість» на кафедрі зоології Київського університету св. Володимира професором Сергієм Юхимовичем Кушакевичем у 1911 році, після смерті якого гідним продовжувачем дослідження явищ спадковості та мінливості став І.І. Шмальгаузен, який у 1934 році очолив кафедру дарвінізму на біологічному факультеті. У 1946 році кафедра реорганізується в кафедру генетики тварин та дарвінізму. Цього ж таки року свою діяльність розпочинає кафедра генетики і селекції рослин, яку очолив акад. АН УРРС М.М. Гришко.

У 1962-му році кафедра генетики і селекцїї відновлює свою роботу після трагічного періоду гоніння на генетику і генетиків. Кафедру очолює доц., к.б.н. Храновський П.А. У 1963-му році при біологічному факультеті створюють лабораторію біологічних проблем, до якої входить і відділ генетики, який також очолив доц. Храновський П.А. У 1967 році на завідування кафедрою запрошують проф. Шкварнікова П.К. У 1970-му році проф. Бердишев Г.Д. очолює кафедру, яка у 1976 р. отримує назву загальної та молекулярної генетики. На біологічному факультеті Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка у 1977 році створюють спеціальність «генетика».

У період з 1986 до 1997 року кафедру очолював проф. Храпунов С.М. На лекціях та практичних заняттях того періоду особлива увага приділялася молекулярній генетиці.

Наступним завідувачем кафедри з 1997 року став її випускник, «Заслужений працівник освіти», член низки спеціалізованих рад із захисту дисертаційних робіт, експерт Міністерства освіти та науки, а також Міністерства охорони здоров’я професор Демидов С.В

З 2016 року кафедра продовжує свою діяльність під назвою кафедра загальної та медичної генетики.

На сучасному етапі на кафедрі досліджуються популяційно-генетичні процеси у різних видів дрозофілід, рослин, тварин та людини, молекулярно-біологічні особливості структури хроматину. Розвиваються напрямки використання дрозофіли у якості модельної системи для дослідження токсичної та генотоксичної дії різних факторів, включаючи наноматеріали.

Професорсько-викладацький склад кафедри налічує 9 штатних викладачів, з них 2 професори, 2 доцентів, 4 асистенти.

Кафедра забезпечує викладання обов’язкових навчальних дисциплін за спеціальністю 091 «Біологія»: «Генетика», «Молекулярна біологія», «Біоінформатика» та 27 вибіркових дисциплін, відповідно до навчальних програм  яких  проводяться лабораторний практикум та практичні заняття. Крім того викладачі кафедри викладають обов’язкові навчальні дисципліни, спецкурси та лабораторний практикум і іншими спеціальностям, в тому числі і медичним англійською мовою. Для забезпечення навчального процесу на кафедрі створено навчальну лабораторію.

Якісне проведення навчального процесу обумовлено високою кваліфікацією викладачів кафедри, високим рівнем їх науково-методичної роботи, забезпеченістю навчального процесу оригінальними підручниками, посібниками та навчально-методичними розробками створеними на кафедрі. Колективом кафедри розроблено навчальні посібники та підручники з генетики, молекулярної біології, імуногенетики, клітинної та генетичної інженерії, антропогенетики з основами медичної генетики, фізики ДНК, молекулярної організації ДНК, генетики дрозофіли та ін. Видана різнопланова науково-методична література для вибіркових навчальних дисциплін, покликана оптимізувати й підвищити ефективність самостійної роботи студентів.

На даний час кафедра загальної та медичної генетики проводить багатоступеневу підготовку фахівців і готує бакалаврів та магістрів. Фахівці - генетики користуються попитом у науково-дослідних установах м. Києва,  України та за кордоном, випускники кафедри або продовжують навчання в аспірантурі, або працюють у багатьох установах як в Україні, так і за кордоном (Швейцарія, США, Німеччина, Чехія, Нідерланди та ін.). Серед наших випускників – кандидати і доктори наук, професори, члени-кореспонденти НАНУ, академіки НАНУ.

Кафедрою загальної та медичної генетики встановлені тісні наукові контакти з

Biomarkers for the Individualized Radiotherapy OncoRay - National Center for Radiation Research in Oncology Universitätsklinikum and Medizinische Fakultät Carl Gustav Carus Technische Universität Dresden, Німеччина;  Каліфорнійським університетом (м. Чіко, США); Університетом Осло, Норвегія;  Університетом Південної Кароліни, США; Universite de Lausanne, Department of Pharmacology and Toxicology. Проводиться наукова робота в рамках European Drosophila Population Genomics Consortium http://droseu.net/, в рамках якого співпрацюють науковці білше 20 країн світу.

Освітня діяльність на кафедрі здійснюється за наступними напрямами.

І "Генетика"

Галузь знань - 09 «Біологія» 
Спеціальність – 091 «Біологія»
Освітня програма
 - "Біологія"


Освітній рівень - «Бакалавр»
Освітня кваліфікація – бакалавр біології
Професійна кваліфікація – 
асистент біолога (генетика)

Освітній рівень - «Магістр»
Освітня кваліфікація – магістр біології
Професійна кваліфікація (за умови дотримання вимог) – 
2211.1 молодший науковий співробітник (біологія), 2211.1 генетик

Денна та заочна форми навчання

ІІ 

Галузь знань - 09 «Біологія»
Спеціальність - 091 «Біологія»
Освітньо-наукова програма - «Біологія»
Освітньо-науковий рівень - «Доктор філософії» 

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader