ГЕНЕТИКА Галузь знань - 09 «Біологія» Освітній рівень - «Бакалавр» Освітній рівень - «Магістр» |
![]() |
Підготовку фахівців освітнього рівня «Бакалавр» та «Магістр» (денна та заочна форми навчання) за напрямом «Генетика» здійснює кафедра загальної та медичної генетики ННЦ «Інститут біології та медицини», якій належить провідна роль в Україні з підготовки висококваліфікованих генетиків та медичних генетиків.
Кафедра має багаторічний досвід і традиції з підготовки фахівців генетиків. Історія кафедри бере початок з 1911, коли професор Київського університету святого Володимира С.Ю.Кушакевич започаткував на кафедрі зоології курс «Учение о наследственности», який викладав з позицій нової на той час науки – генетики.
За роки підготовки фахівців з генетики кафедра розробила досконалі навчальні програми, видала посібники і підручники, які відповідають сучасному рівню розвитку біології і медицини, і які увібрали в собі як власний, набутий колективом кафедри, досвід, так досвід провідних Університетів та лабораторій світу.
Усі вибіркові дисципліни, що викладаються в бакалавраті за даним напрямом, забезпечені навчальними та робочими програмами, створеними із врахуванням сучасних тенденцій розвитку генетики (що дозволить студентам, які отримали професійну кваліфікацію генетика органічно інтегруватися у сфери діяльності фундаментальної та прикладної біології) та орієнтованими на потреби ринку праці (як вітчизняного, так і міжнародного).
Матеріально-технічне забезпечення кафедри дозволяє, у відповідності до навчального плану, проводити на сучасному рівні лабораторні практикуми, лабораторні та практичні заняття.
Професорсько-викладацький склад кафедри налічує 8 штатних викладачів, з них: 2 професори, 2 доцентів, 4 асистента. Всі викладачі регулярно підвищують свою кваліфікацію, є керівниками наукових робіт студентів і аспірантів. Проведення лабораторних занять і практикуму забезпечує навчальна лабораторія кафедри (6 співробітників).
Відповідно до навчального плану наші студенти проходять виробничу практику та виконують наукову роботу в рамках написання курсових робіт на базі науково-дослідних лабораторій інститутів Національної академії наук України, Міністерства охорони здоров'я України, Української академії аграрних наук.
Наші випускники, демонструючи високий рівень професіоналізму, ініціативність, комунікабельність, готовність до самостійної результативної праці, є конкурентоздатними, що забезпечує можливість їхнього працевлаштування в науково-дослідних установах, клінічних лабораторіях та в системі освіти.