БІОТЕХНОЛОГІЯ Галузь знань – 16 «Хімічна та біоінженерія» Освітній рівень – «Бакалавр» Освітній рівень – «Магістр» |
![]() |
Підготовку фахівців освітнього рівня «Бакалавр» та «Магістр» (денна форма навчання) за напрямом «Біотехнологія» здійснює кафедра біохімії ННЦ «Інститут біології та медицини», на якій готують найкращих в Україні висококваліфікованих біотехнологів - Фахівців, підготовлених на основі комплексного підходу, який передбачає синтез класичних методів та сучасних технологій, які зможуть не лише забезпечити реалізацію традиційних типових задач діяльності у сфері біотехнології, але й ефективно впроваджувати в біотехнологічну діяльність новітні технологічні розробки, які сприятимуть більш ефективному використанню біотехнологічних продуктів, появі нових та вдосконаленню існуючих методів виробництва, зростанню рівня та якості біотехнологічних розробок в Україні.
Кафедра біохімії має багаторічний досвід і традиції з підготовки фахівців з молекулярної біології. Історія напряму бере початок з 2001 року, коли філіал біотехнологія кафедри біохімії було створено на базі Інституту біохімії імені О.В. Палладіна НАН України за участі його директора – академіка Сергія Васильовича Комісаренко та д.б.н., проф. Георгія Леонідовича Волкова.
За роки підготовки фахівців з біотехнології кафедра біохімії розробила досконалі навчальні програми, видала посібники і підручники, які не лише відповідають сучасному рівню розвитку біотехнологічної науки і медицини, а також увібрали в себе як власний, набутий колективом кафедри, досвід, так і безцінні здобутки провідних вищих навчальних закладів та лабораторій світу.
Усі навчальні дисципліни, що викладаються в бакалавраті та магістратурі за даним напрямом, забезпечені навчальними та робочими програмами, створеними із врахуванням сучасних тенденцій розвитку біотехнології (що дозволить студентам, які отримали професійну кваліфікацію біотехнолога, органічно інтегруватися у відповідні сфери діяльності фундаментальної та прикладної біотехнології) та орієнтованими на потреби як вітчизняного, так і міжнародного ринків праці.
Матеріально-технічне забезпечення кафедри дозволяє, у відповідності до навчального плану, проводити на сучасному рівні лабораторні практикуми, лабораторні та практичні заняття.
Професорсько-викладацький склад кафедри налічує 12 штатних викладачів, з них - 2 професори, 7 доцентів і 3 асистенти. Всі викладачі регулярно підвищують свою кваліфікацію, є керівниками наукових робіт студентів і аспірантів. Проведення лабораторних занять і практикуму забезпечує навчальна лабораторія кафедри (5 співробітників).
Відповідно до навчального плану наші студенти проходять виробничу практику та виконують наукову роботу в рамках написання курсових робіт на кафедрі та на базі науково-дослідних лабораторій різноманітних інститутів Національної академії наук України, Міністерства охорони здоров'я України, Української академії аграрних наук, як наукових, так і промислових галузевих підприємств та установ, а також інших закладів біотехнологічного спрямування.
Наші випускники, демонструючи високий рівень професіоналізму, ініціативність, комунікабельність, готовність до самостійної результативної праці, є конкурентоздатними, що забезпечує можливість їхнього працевлаштування в науково-дослідних установах, клінічних лабораторіях та в системі закладів освіти.