Botanichniy sad embema

Тривалий час (понад 25 років) куратором оранжереї був В.Б.Грабовський, за його участі за ботаніко-географічним принципом створювались ґрунтові експозиції. Тут утримується близько 200 видів та внутрішньовидових таксонів.

Однією з найцінніших рослин є пальма лівістона південна, яка надає неповторного колориту експозиції субтропічної флори Австралії. Вік її понад 200 років, а висота — 28 м. Пальма вперше зацвіла в 1979 р. після реконструкції оранжереї і з того часу щорічно квітує на початку року. Окрасою експозиції є група пальм ховеї Форстера — ендемічної рослини з о-ва Лорд-Хау.

Привертають увагу експозиції араукарії — дерева поширені виключно в південній півкулі. В оранжереях можна побачити 28-метрову араукарію Бідвілла віком понад 150 років, а також а. бразильську або вузьколисту, та а. різнолисту або високу. Близький родич араукарій — агатіс, хвойна рослина з листочками до 4–5 см завширшки. Ще одна хвойна рослина — ногоплідник вражає як особливою будовою листків, так і поодинокими насінинами, не схованими в шишки. В експозиції субтропічних рослин Америки привертає увагу пальма юбея чилійська, вік її понад 150 років. У місцях природного зростання цей вид практично знищено із-за господарської діяльності людини. В оранжереї вирощуються також цінні плодові, технічні, лікарські субтропічні рослини: оливу європейську, лавр благородний, цератонію стручкову тощо.