НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

 

Botanichniy sad embemaКизильники вражають своєю красою впродовж усього вегетаційного періоду як білим суцільним цвітом, так і темно-зеленими блискучими листками, а від середини літа і до пізньої осені – яскравими червоними плодами. Завдяки ініціативі та зусиллям відомого фахівця з вивчення рослин роду Cotoneaster проф. Г.Т. Гревцової Ботанічний сад має одну з найбільших у Східній Європі колекцію представників роду Cotoneaster.

Нині ділянка повністю сформована, експозиція вражає великими, куртинами грунтопокривних кизильників. Приваблюють кизильники близько одного метра заввишки з розлогими або горизонтально-розпростертими гілками, екзотично виглядають кущі кизильників 1,5–2,8 м заввишки із щільною кроною та пониклими і вигнутими гілками.

Серед кизильників є й високі 3–4,5 м з прямими чи розлого-звисаючими гілками, зокрема, кизильник багатоквітковий (C. multiflorus Bunge), к. гостролистий (C. acutifolius Turcz.), к. красивоплодий (C. calocarpus (Rehder & E.H. Wilson) Flinck & B. Hylmo) та ін. На теренах України лише у Ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна культивуються такі рідкісні види Cotoneaster, що були привезені із природних місць зростання: к. Антоніни (C. antoninae Juz.), к. кіноварно-червоний (C. cinnabarinus Juz.) із Заполяр’я, к. вірменський (C. armenus Pojark.) із Вірменії, к. каратавський (C. karatavicus Pojark.) із Казахстану та інші ендемічні види. Унікальним надбанням колекції є вперше інтродукований в Україну міжродовий гібрид горобини і кизильника горобинокизильник Позднякова (Sorbocotoneaster pozdnjakovii Pojark.) – привезений живцями у 1982 р. з Якутії.

Культивуються акліматизовані у Ботанічному саду гімалайський вид – к. суцільнолистий (C. integrifolius (Roxb.) G. Klotz), к. Франше (C. franchetii Boiss.) з Китаю та культивар к. Кріспа (C. crispii Exell), що виник у культурі із сріблясто-зеленими листками та кулястими оранжево-червоними плодами. Є види природної флори України – це к. суцільнолистий (C. integerrimus Medik.), к. чорноплодий (C. melanocarpus Fisch. et Blytt) та ендемік Криму – к. кримський (C. tauricus Pojark.), що занесений до Червоного списку МСОП.

 

 

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader