НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

 

Botanichniy sad embema

Ці колекції розміщено у штучних басейнах загальною площею 116,9 м2. Рослини висаджено в 175 засіках і представлено різними екологічними групами: гідро-, гігро-, мезофітами. В захищеному та відкритому ґрунті утримуються водні, прибережно-водні та комахоїдні рослини, що належать до 598 видів, форм та сортів (55 видів — рідкісні).

Під водою та на стінках басейнів можна побачити представника Мохоподібних — везікулярію Дубі або яванський мох. На поверхні води плавають найдрібніші квіткові водні рослини-космополіти — ряска горбкувата та р. маленька з родини Ряскові. Серед них невеличкі плаваючі острівці створюють водні папороті: азола каролінська, сальвінія вушкувата, с. мала. Своєрідний вигляд має пістія тілорізоподібна («водяний салат») з родини Ароїдні, що зустрічається в прісних тропічних водоймах обох півкуль. В іншому басейні рясно квітує водяний гіацинт або ейхорнія товсточерешкова, який має здатність поглинати з води і накопичувати в своїх тканинах солі важких металів.

На поверхні води плавають ромбоподібні листочки релікта третинного періоду — водяного горіху. Особливо вишукано виглядають рослини родини Лататтєві. Квітування видів цієї родини спостерігається з ранньої весни до пізньої осені, а латаття Даубена квітує навіть взимку. Найбільш рясно квітує: латаття голубе, л. капське, л. червоне та ін. Красу водного плеса доповнює прибережна смуга, в якій ростуть види родини Осокові. Серед них особливо декоративно виглядає відомий ще з Древнього Єгипту циперус папірус.

Прикрашають оранжерею ліани — це алламанда проносна, великі жовті квітки якої розпускаються з квітня до грудня, пасифлора, або страстоцвіт, квітки якої вражають складною будовою. Над водою звисають «глечикоподібні пастки» комахоїдних рослин — непентеса здутого, н. мадагаскарського та н. крилатого. Під час реконструкції (2012–2013 рр.) зроблено 20 нових засіків у вигляді «болотистої місцини» і створено колекцію комахоїдних рослин. Нині вона нараховує 30 видів, 6 різновидів, понад 19 гібридів та сортів з 8 родів: Геліамфора, Дарлінгтонія, Діонея, Непентес, Росичка, Сарраценія, Товстянка, Цефалотус, які мають п’ять механізмів різного типу для ловлі здобичі: ловильні листки у формі глечиків; листки, що стуляються; липкі листки-пастки; всмоктувальні листки-пастки; пастки-невиливайки.

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader