РЕПРОДУКТИВНА БІОЛОГІЯ Галузь знань - 09 «Біологія» |
![]() |
Підготовку фахівців освітнього рівня «Бакалавр» (денна та заочна форми навчання) за напрямом «Репродуктивна біологія» здійснює кафедра цитології, гістології та репродуктивної медицини ННЦ «Інститут біології та медицини», якій належить провідна роль в Україні з підготовки висококваліфікованих морфологів, спеціалістів у галузі структурно-функціональної організації живих організмів на мікро- та макроскопічному рівні.
Кафедра цитології, гістології та репродуктивної медицини має багаторічний досвід і традиції з викладання навчальних дисциплін «Біологія індивідуального розвитку», «Ембріологія хребетних», «Біологія постембріонального розвитку» і проведення лабораторного практикуму з використанням методів біології індивідуального розвитку, що стало передумовою для відкриття нової спеціалізації «Репродуктивна біологія». Історія викладання і проведення занять з ембріології людини і тварин розпочалося у 1868 року, відтоді, коли була створена на медичному факультеті Київського університету св. Володимира кафедра гістології, ембріології та порівняльної анатомії.
Після реорганізації у 2016 році ННЦ "Інститут біології" в ННЦ "Інститут біології та медицини" кафедра згідно наказу №943-32 від 5 грудня 2016 року змінює свою назву - кафедра цитології, гістології та репродуктивної медицини і відповідно розширює освітню діяльність. Починаючи з 2017 навч. року кафедра готує фахівців за двома освітніми програмами: «Цитологія та гістологія» і «Репродуктивна біологія».
Усі вибіркові дисципліни, що викладаються в бакалавраті та магістратурі за даним напрямом, забезпечені навчальними та робочими програмами, створеними із врахуванням сучасних тенденцій розвитку репродуктивної біології (що дозволить студентам, які отримали професійну кваліфікацію ембріолога органічно інтегруватися у сфери діяльності фундаментальної та прикладної біології) та орієнтованими на потреби ринку праці (як вітчизняного, так і міжнародного).
Матеріально-технічне забезпечення кафедри дозволяє, у відповідності до навчального плану, проводити на сучасному рівні лабораторні практикуми, лабораторні та практичні заняття.
Професорсько-викладацький склад кафедри налічує 12 викладачів, з них: 2 професори, 8 доцентів, 2 асистента. Всі викладачі регулярно підвищують свою кваліфікацію, є керівниками наукових робіт студентів і аспірантів. Проведення лабораторних занять і практикуму забезпечує навчальна лабораторія кафедри (5 співробітників).
Відповідно до навчального плану наші студенти проходять виробничу практику та виконують наукову роботу в рамках написання курсових робіт на базі науково-дослідних лабораторій інститутів Національної академії наук України, Міністерства охорони здоров'я України, Української академії аграрних наук.
Наші випускники мають професійну підготовку, ініціативні, комунікабельні, здатні самостійно виконувати наукові дослідження з репродуктивної біології і тому є конкурентоздатними, що забезпечує можливість їхнього працевлаштування в науково-дослідних установах і клініках репродуктивної медицини, клінічних лабораторіях та в системі освіти.