НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

 
«ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН ТА ОЗЕЛЕНЕННЯ»

 

Галузь знань – 20 «Аграрні науки та продовольство»
Спеціальність 206 «Садово-паркове господарство»

Освітній рівень «Бакалавр»
Освітньо-професійна програма – «Ландшафтний дизайн та озеленення»

Освітній рівень «Магістр»
Освітньо-професійна програма – «Ландшафтний дизайн урбанізованого середовища»

 

 Landscape design LOGO

У 2017 році ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкрив набір студентів на освітню програму "Ландшафтний дизайн та озеленення".

Відродження університетської архітектурної освіти стало віхою в сучасній історії Університету. Архітектурні дисципліни і садово-паркове мистецтво вже викладалися у ньому. Кафедра архітектури успішно функціонувала в Університеті Святого Володимира з 1837 року по 1863 рік. В цей час лекції студентам читали видатні архітектори Францишек Мєхович і Олександр Беретті.

Зараз магістрів та бакалаврів ландшафтної архітектури та фахівців з садово-паркового мистецтва випускають всі провідні класичні університети світу, такі як Пристонський, Гарвардський, Єльський, Колумбійський, Каліфорнійський, Кембриджський та багато інших.

Сучасна кон’юнктура ринку праці України пов’язана зі зростанням попиту на послуги висококваліфікованих фахівців із ландшафтного дизайну і зеленого будівництва, які здатні вирішувати задачі не лише естетичного, але й екологічного благоустрою відкритого простору урбанізованих ландшафтів. Ця тенденція підтримується зростаючим попитом абітурієнтів на отримання вищої освіти саме цього профілю і набуття нових теоретично-практичних знань із ландшафтного дизайну та проектування для рекреаційного благоустрою територій у державних, комунальних та приватних підприємствах.

Підготовка фахівців даного профілю вимагає не лише традиційних методів навчання, але й новітніх науково-практичних розробок у вивченні та створенні садово-паркових ландшафтів: знання основних закономірностей садово-паркового мистецтва, підбір необхідних видів та форм деревних рослин, їхнє грамотне використання на об’єктах ландшафтної архітектури для вирішення глобальних проблем збереження біорізноманіття в техногенних ландшафтах.

Ці задачі з успіхом вирішують висококваліфіковані фахівці ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, що має потужну виробничу базу (Ботанічний сад ім. акад. О.В. Фоміна, Канівський природний заповідник) та найкращу серед закладів вищої освіти України експериментальну базу за даним напрямом (систему навчальних, навчально-наукових та творчих лабораторій, укомплектованих сучасним обладнанням та кваліфікованим персоналом). Все це свідчить про наявність значного потенціалу для успішної підготовки майстрів садово-паркового господарства на базі нашого Інституту.

Студенти спеціальності «Садово-паркове господарство» навчаються за навчальною програмою «Ландшафтний дизайн та озеленення», в  якій передбачено викладання всього комплексу дисциплін, необхідних для фахової підготовки спеціалістів, здатних працювати у садово-паркових господарствах, садових центрах, організаціях будь-якої форми власності та розпочинати власну практику садового дизайнера.

Під час навчання студентів особлива увага приділяється аспектам роботи з малими просторами, найбільш характерними для міських ландшафтів та приватних ділянок, а також проблемам, що виникають при розбудові міст й призводять до збільшення навантажень на урбоекосистеми та загострення екологічної ситуації в фітоценозах парків, скверів, прибудинкових зелених зонах тощо.

Урбанізоване середовище істотно відрізняється від природних умов й потребує використання для озеленення стрестолерантних рослин, адаптованих до умов глобальних змін клімату та специфіки урболандшафтів. До них можна віднести «Міський острів тепла» (Urban Heat Island (UHI) – температурна аномалія над центральною частиною міста) або «Шкідливий Озон» (Bad O3) над транспортними магістралями.

Оволодіння технологіями адаптивного рослинництва при формуванні зеленої інфрастуктури міста (рекреаційних зон, зелених коридорів, вертикального озеленення, зелених дахів, фітофільтрації повітряних та водних просторів) та присадибних ділянок є євроінтеграційною прерогативою даної програми. Навчання новітнім технологіям озеленення мегаполісів (урболандшафтів) поєднується з формуванням компетенцій для вирішення проблем реставрації, опанування стратегій поліпшення існуючих зелених зон, підтримання фітосанітарного стану уже існуючих фітоценозів.

Наразі таке поєднання пріоритетів у навчальній програмі є унікальним на теренах України. Воно відкриває для наших випускників широкі перспективи для роботи не лише у складі організацій, але і можливості для індивідуальної практики у садовому дизайні (тобто благоустрої присадибних ділянок). Відповідно, всебічно підготовлені фахівці, які здатні вміло поєднувати різногалузеві знання, мають практичні навички садового проектування, можуть претендувати на гідне працевлаштування і високу заробітну плату за виконані роботи в Україні  й на європейському ринку праці.

Беззаперечним підтвердженням високої якості освіти в нашому Університеті є:

1. Найкращі місця серед українських вищих навчальних закладів:
- 411-420 місць у рейтингу світового університету QS;
- 800+ сегмент відповідно до Times Higher Education;
- 1 місце серед усіх університетів України за рейтингом Webometrics;
- HeadHunter ставить нас на перше місце в рейтингу роботодавців України.
2. Показники видавничої діяльності є найкращими серед українських університетів:
-15441 публікацій та 57459 цитат на Scopus, а H-індекс рівний 83.
3. Широкий спектр освітніх послуг.
4. Найбільші обсяги наукових досліджень серед українських університетів.

Слід зазначити, що ННЦ «Інститут біології та медицини» активно співпрацює з науковими центрами понад 30 країн світу, включаючи США, Великобританію, Францію, Нідерланди та Бразилію.

ННЦ «Інститут біології та медицини» гарантує нашим студентам високоякісну вищу освіту, визнану роботодавцями по всьому світу, що робить наших випускників конкурентоспроможними на ринку праці.

Садово-паркове господарство у Facebook


Освітній рівень «Бакалавр»
Освітньо-професійна програма – «Ландшафтний дизайн та озеленення» (2022) 
Освітньо-професійна програма – «Ландшафтний дизайн та озеленення» (Проєкт, 2022)

Освітньо-професійна програма «Ландшафтний дизайн та озеленення»
 
(2020)

Освітньо-професійна програма «Ландшафтний дизайн та озеленення»
 
(Проект, 2020)

Освітньо-професійна програма «Ландшафтний дизайн та озеленення»

Сертифікат про акредитацію спеціальності 206 Садово-паркове господарство

Освітній рівень «Магістр»
Освітньо-професійна програма «Ландшафтний дизайн урбанізованого середовища» (Проект, 2020)
Освітньо-професійна програма «Ландшафтний дизайн урбанізованого середовища»

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader