фізіології людини і тварин
Кафедра фізіології людини і тварин - одна із найстаріших кафедр університету із славною історією і значними здобутками. . Кафедра була заснована у 1842 в складі медичного факультету Київського університету святого Володимира як кафедра фізіології здорової людини.
Кафедра готує висококваліфікованих фахівців у галузі фізіології людини і тварин, забезпечує викладання обов’язкових навчальних дисциплін "Фізіологія та анатомія людини і тварин", та більше 15 вибіркових дисциплін, в яких представлені результати сучасних досліджень у різних галузях фізіології. Кафедра забезпечує читання двох нормативних курсів на факультеті психології. Практичних навичок проведення наукових досліджень студенти набувають на спецпрактикумах, під час проходження виробничої та переддипломної практики, при виконанні курсових та дипломних робіт в науково-дослідних лабораторіях ННЦ «Інститут біології та медицини», Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України та інших науково-дослідних установах.
Випускники кафедри працюють в науково-дослідних установах НАН та АМН України. Міністерства охорони здоров'я, Міністерства освіти (викладачами середніх та вищих навчальних закладів). Чимало випускників кафедри проходить стажування та працюють у провідних наукових лабораторіях багатьох країн світу. Кафедра постійно здійснює підготовку висококваліфікованих спеціалістів через аспірантуру і докторантуру.
Наукові дослідження кафедри традиційно розвиваються в двох напрямках:
- вивчення механізмів нервово-гуморальної регуляції серцево-судинної системи й органів травлення
- вивчення психофізіологічних основ розумової діяльності людини
Досліджуються механізми регуляції печінкового кровообігу у тварин в нормі та патології, роль ендотелійзалежних факторів у парадоксальній реакції ворітних судин печінки на дію гуморальних агентів. Викладачі кафедри також розробили і впроваджують у практику та наукові дослідження критерії фізіологічної оцінки функціональних станів людини та можливості їх корекції. При виконанні наукової роботи широко використовуються сучасні методи комп'ютерної оцінки електричної активності мозку і показників варіаційної пульсометрії.
Крім науково-дослідної роботи, кафедра активно використовує базу провідних науково-дослідних установ НАН та АМН України для фахової підготовки своїх студентів та залучає провідних науковців для читання спецкурсів і проведення спецпрактикумів.
Професорсько-викладацький склад кафедри налічує 7 штатних викладачів, з них 1 професор, 5 доцентів, 1 асистент
Для забезпечення навчального процесу на кафедрі створено навчальну лабораторію.
Колективом кафедри розроблено навчальні посібники та підручники з фізіології людини і тварин, фізіології центральної нервової системи, психофізіології. Кафедра знана у світі як така, що першою на пострадяньському просторі почала активно впроваджувати альтернативні методи навчання фізіології та анатомії, яка створила першу українську комп’ютерну навчальну програму «Лігатури Станіуса» в українському, російському і англійському варіанті, що була відзначена на багатьох міжнародних форумах із альтернатив.
https://biomed.knu.ua/institute-activity/educational/kafedry/kafedra-physiology-and-anatomy.html#sigProIdbd0ddf7a82
https://biomed.knu.ua/institute-activity/educational/kafedry/kafedra-physiology-and-anatomy.html#sigProId731d964959
Освітня діяльність на кафедрі здійснюється за наступними напрямами.
І "Фізіологія людини і тварин"
Галузь знань - 09 «Біологія»
Спеціальність – 091 «Біологія»
Освітня програма – «Біологія»
Освітній рівень - «Бакалавр»
Освітня кваліфікація – бакалавр біології
Професійна кваліфікація – асистент біолога (гістолога)
Освітній рівень - «Магістр»
Освітня кваліфікація – магістр біології
Професійна кваліфікація (за умови дотримання вимог) – 2211.1 молодший науковий співробітник (біологія), 2211.2 фізіолог
Денна та заочна форми навчання
ІІ
Галузь знань - 09 «Біологія»
Спеціальність - 091 «Біологія»
Освітньо-наукова програма - «Біологія»
Освітньо-науковий рівень - «Доктор філософії»