НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

 

Кафедра
біомедицини

 
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
 

Kafedra Biomediciny LOGOКафедра біомедицини є самою молодою кафедрою в реорганізованому ННЦ «Інститут біології та медицини» (наказ про створення кафедри № 943-32 від 09 грудня 2016 р.).

З моменту створення кафедру очолює д.б.н., професор Фалалєєва Тетяна Михайлівна.

Професорсько-викладацький склад кафедри  налічує 10 штатних викладачів, з них 1 професор, 6 доцентів, 3 асистенти.

Кафедра забезпечує викладання обов’язкових навчальних дисциплін «Фізіологія людини», «Анатомія людини», «Патоморфологія та патофізіологія», «Клінічна лабораторна діагностика», «Маніпуляційна техніка в клінічній медицині», «Моделювання і прогнозування стану довкілля» «Безпека життєдіяльності, основи біоетики та біобезпеки» та більше 15 вибіркових дисциплін, відповідно до навчальних програм підготовки.

На сьогодні кафедра готує фахівців за двома освітніми програмами в рамках спеціальності 224 Технології медичної діагностики та лікування: лабораторна діагностика та дієтологія.

Лабораторна діагностика – один із пріоритетних напрямів медичної діяльності, який постійно розвивається як в Україні, так і за кордоном. Без даних лабораторних аналізів неможлива не тільки постановка клінічного діагнозу, але й контроль за ефективністю та безпекою лікарської терапії. В умовах ринкових відносин і конкуренції зростає потреба в висококваліфікованих фахівцях, які вміють орієнтуватися у складних діагностичних ситуаціях і відповідають високим вимогам, які висуваються сучасністю.

Характерною рисою сучасного етапу розвитку клінічної медицини є постійне зростання ролі лабораторної діагностики. Лабораторна діагностика є медичною діагностичною спеціальністю з сукупності досліджень in vitro біоматеріалу людського організму, заснованих на використанні гематологічних, загально клінічних, паразитарних, біохімічних, імунологічних, серологічних, молекулярно-біологічних, бактеріологічних, генетичних, цитологічних, токсикологічних, вірусологічних методів, зіставлення результатів цих методів з клінічними даними і формулювання лабораторного висновку.

Дієтологія – це галузь науки, яка за останні роки інтенсивно розвивається в Україні, у зв’язку зі зростанням кількості хвороб пов’язаних з неправильним способом харчування, особливо у дітей та молоді. Дієтологія займається питаннями, що пов’язані з харчуванням здорової та хворої людини. З огляду на інтердисциплінарний характер та безперервний розвиток цієї галузі, дієтологія обіймає щоразу ширші простори не тільки у сфері науки, а також у секторі продукції та послуг. У зв’язку з поступовим процесом старіння суспільства, зростає попит на кваліфікованих спеціалістів у галузі пропаганди здорового стилю життя та раціонального харчування. Дієтолог поєднує у собі компетентного терапевта та експерта з продовольчих товарів, отримує кваліфікацію і повноваження для роботи в різноманітних установах охорони здоров’я, приватних лікарських закладах, а також в гастрономії.

Під час занять студенти отримають знання з таких областей: загальної біології, харчової хімії, анатомії та фізіології людини, генетики, клінічного опису хвороб і харчування, товарознавства агропродовольчої сировини, токсикології продовольчих товарів, харчової освіти, розробки дієт, традицій та культури харчування у світі. 

Наукові напрямки, що розвиваються на кафедрі:

  1. Дослідження етіології та метаболічних закономірностей виникнення патологічних процесів.
  2. Застосування моделей культур клітин для дослідження різних хвороб (зокрема, онкологічних, серцево-судинних та імунодефіцитів) з метою їх діагностики та створення терапевтичних засобів.
  3. Створення нових та вдосконалення існуючих дієт для харчування здорової і хворої людини різного віку (вигодовування дитини першого року життя і раннього віку; профілактика і дієтотерапія ожиріння і захворювань серцево-судинної системи та ін.).
  4. Вивчення механізмів біологічної ефективності пробіотиків та їх використання в клінічній практиці.

І . «Лабораторна діагностика»

Галузь знань - 22 «Охорона здоров’я»
Спеціальність - 224 «Технології медичної діагностики та лікування»
Освітня програма - «Лабораторна діагностика» 

Освітній рівень - «Бакалавр»
Професійна кваліфікація – 3221 Лаборант «Медицина»
Денна форма навчання

ІІ «Дієтологія»

Галузь знань - 22 «Охорона здоров’я»
Спеціальність – 224 «Технології медичної діагностики та лікування»

Освітній рівень - «Бакалавр»
Професійна кваліфікація - 3221 Лаборант «Медицина»
Денна форма навчання

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader