НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

 

Olimpiada Skrypnik

Скрипник
Наталія Вячеславівна

Заступник директора ННЦ «Інститут біології та медицини»
Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри цитології, гістології та репродуктивної медицини,
голова журі ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології,
член журі Міжнародної біологічної олімпіади

 

  

Всеукраїнська учнівська олімпіада з біології, будучи змаганням учнів середніх загальноосвітніх закладів, є ефективним заходом перевірки рівня їхньої біологічної «компетентності», здатності та вміння розв’язувати різноманітні біологічні задачі, проводити нескладні біологічні експерименти та аналізувати отримані результати. Однак головне завдання олімпіади ми вбачаємо не у перевірці рівня знань і не у розв’язанні питання «Хто найрозумніший?». Головною метою біологічної олімпіади, на нашу думку, є об’єднання захоплених біологією обдарованих дітей, створення наукового осередку з неповторною атмосферою наукової творчості та прагнення до самовдосконалення, що надихала б творчу молодь, спонукала до розвитку, спрямовувала, допомагала у їхньому становленні як майбутніх науковців. До того ж олімпіада дає чудову можливість педагогам-наставникам для обміну ідеями, порівняння підходів до викладання біології та підготовки учнів у різних регіонах країни, що сприяє удосконаленню біологічної освіти, загалом, на національному рівні.

Проте, предметні учнівські олімпіади з біології є важливими навчально-освітніми заходами не лише тому, що дають можливість творчо реалізуватися найбільш активній частині школярів і викладачів. Вони дозволяють визначити наявний, реальний стан розвитку предметного напряму, виявити існуючі проблеми, наочно продемонструвати «що ми знаємо» та «що ми вміємо» в біології на рівні середньої школи на сьогоднішній день. А це, у свою чергу, дає можливість зробити прогноз на майбутнє й відкоректувати плани: показуючи реальний рівень індивідуальної професійної компетентності як учасників, так і вчителів, що їх готують, олімпіади дають змогу чітко окреслити напрями подальшого професійного розвитку.

Однак для того, щоб Олімпіада виконувала свою творчу функцію, має бути створено відповідну систему її проведення, яка б і за формою, і за суттю відігравала роль «творчого генератора». Таку систему створено завдяки ентузіазму засновників і таланту продовжувачів. Олімпіадний рух роками розвивався, вдосконалювався, набуваючи досвіду, сили та ваги. Ми ж, перейнявши естафету, намагаємося продовжувати славні традиції і спрямовувати розвиток відповідно до вимог сьогодення. І одним із найважливіших та найскладніших завдань, що постають перед нами, є завдання задати та підтримати «необхідну швидкість розвитку» наукової складової олімпіадної програми, складової, що має відбивати і за формою, і за суттю, і за темпом та напрямом розвитку сучасні тенденції розвитку біології як науки загалом.

Велика відповідальність покладається на оргкомітет Олімпіади у забезпеченні її організації й проведення, а також на журі, яке має не лише об’єктивно оцінити роботи учасників, але й сформувати наукову програму Олімпіади професійно бездоганно, коректно, творчо та з урахуванням сучасних тенденцій розвитку біології. Тому до складу журі запрошуються високопрофесійні фахівці з різних галузей біології, ентузіасти олімпіадного руху, творчі особистості з неординарним підходом до вирішення питань сучасної біології, представники вищих та середніх загальноосвітніх навчальних закладів з різних регіонів країни. Однак ядром журі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології вже понад 15 років є викладачі, співробітники й аспіранти ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка, які докладають багато зусиль, щоб прапор нашої Олімпіади гідно майорів над просторами сучасної Біології.

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader