НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

animation222-23 вересня у нашому Інституті відбулася вже вчетверте міжнародна наукова конференція "Мікробіологія та імунологія - перспективи розвитку в ХХІ столітті". Проведення конференції планувалося у квітні і ми сподівалися привітати її учасників з України та зарубіжних гостей у сонячному Києві з квітучими каштанами. Варварська агресія Російської федерації порушила наші плани. Однак, організаційний комітет конференції прийняв рішення не відміняти захід, у якому вже виявила бажання взяти участь велика кількість науковців, а перенести термін його проведення на осінь. Ми з гордістю повідомляємо про успішне проведення цьогорічної конференції. 

Критеріями успіху є кілька важливих фактів. По-перше, конференція отримала підтримку Європейської федерації імунологічних товариств (EFIS), що дозволило залучити до проведення пленарних лекцій фахівців в галузі імунології та мікробіології з усього світу, а також відзначити грошовими преміями авторів кращих наукових доповідей серед молодих науковців. По-друге, ми продовжували отримувати заявки на участь у конференції від українських учасників навіть у періоди загострень бойових дій у країні, що свідчить про переможну силу інтелекту над середньовічним тероризмом. По-третє, ми отримали схвальні відгуки від наших зарубіжних колег про високий науковий рівень і блискуче ораторське мистецтво студентів та аспірантів з України, які були учасниками конкурсу кращих наукових робіт, багато з яких були вимушені були покинути свої домівки у зв’язку з військовими діями.

Наукова програма включала пленарні засідання з напрямів «Мікробіологія» та «Імунологія», а також 4 секційні засідання: «Прикладні аспекти мікробіології», «Мікроорганізми в сільському господарстві», «Мікроорганізми в патологічних процесах», «Імунологія» і постерну презентацію.

Учасників привітали проректор із наукової роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, проф. Ганна ТОЛСТАНОВА, президент Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації, проф. Ігор КАЙДАШЕВ, президент товариства мікробіологів України імені С.М. Виноградського, проф. Валентин ПІДГОРСЬКИЙ. Традиційно, в рамках відкриття конференції учасників привітала народна хорова капела «Дніпро» (диригент Ірина ДУШЕЙКО) Київського національного університету імені Тараса Шевченка із композицією «Червона калина».

Цьогорічна конференція проходила під знаком важливої ювілейної події в історії імунології, пов’язаної з нашою країною – 140 річницею відкриття макрофагів нашим великим співвітчизником, уродженцем Харківщини Іллею Іллічем Мечниковим. В рамках конференції ця подія була відзначена пленарною лекцією італійського науковця, чиї праці символізують початок нового етапу у вивченні макрофагів – відкриття феномену метаболічної поляризації цих клітин, професора Університету Східного П'ємонту «Amedeo Avogadro» Antonio SICA. Основна увага у пленарних лекціях цьогорічної конференції була присвячена найактуальнішим питанням сьогодення у мікробіології та імунології. Професор Dace PJANOVA з Латвійського центру біомедичних досліджень розповіла про інноваційну стратегію у лікуванні та профілактиці гіперзапалення (цитокінового шторму), асоційованого з коронавірусною інфекцією, яка заснована на застосуванні інтерфероногенів, у т.ч. розроблених нашими латвійськими колегами. Доктор Світлана БИЧКОВА поділилася досвідом щодо стратегії лікування легеневого фіброзу після SARS-CoV-2-асоційованої пневмонії. Лекція доктора Đani ŠKALAMERA з Університету Загреба була присвячена розробці нових ад’ювантів для вакцинних препаратів, які сприяють керованій активації поствакцинального синтезу нейтралізуючих антитіл. Надзвичайну зацікавленість аудиторії викликала лекція професора Університету Преторії (Південно-Африканська Республіка) Oleg REVA, яка була присвячена методам епігенетичного контролю антибіотикорезистентності мікроорганізмів, яка визнана одним з основних викликів біомедичної науки 21 століття. Тема антимікробних засобів і заходів була продовжена у лекції професора Ганни ТОЛСТАНОВОЇ про потенціал про-, пре- та синбіотиків у подоланні розладів оксалат-деградувальної мікробіоти та пов’язаного з ними уролітіазу, а також у лекції професора Марини КРИВЦОВОЇ про антимікробний потенціал у поєднанні з комплексною гомеостатичною дією препаратів на основі лікарських рослин. Україна є одним з шести основних експортерів зернових у світі. Тому особливу зацікавленість учасників конференції викликала лекція професора Wieslaw KACA з Інституту біології Університету Яна Кохановського у м. Кельце (Польща) про загадковий світ ендофітної мікробіоти рідкісних празитичних рослин та можливості її застосування для розробки агробіотехнологічних препаратів. Завершилася пленарна сесія лекцією професора Світлани ГНАТУШ за темою, яка, на жаль, сьогодні є особливо на часі, про перспективи застосування мікроорганізмів в екобіотехнології, у т.ч. для відновлення територій, екологічна ситуація яких порушена наслідками військових дій.

Цьогорічна конференція об’єднала близько 150 учасників з 12 країн світу. Серед учасників з України результати своїх досліджень представили науковці із Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Полтавського державного медичного університету, Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка, Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України, Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України. Наукові доповіді були зроблені також учасниками із навчально-наукових установ Латвії та Китайської Народної Республіки. Надзвичайно важливою та приємною була активна участь студентів та аспірантів ННЦ «Інститут біології та медицини», які представили результати власних досліджень, виконаних у стінах Інституту. Було зроблено 37 усних та постерних доповідей. Серед тем сучасної мікробіології та імунології, які були обговорені учасниками конференції: нові терапевтичні підходи у лікуванні онкологічних захворювань, розробка засобів терапії та моніторингу ускладнень коронавірусної інфекції COVID-19, удосконалення вакцинних препаратів за допомогою ад’ювантів, клітинна імунотерапія аутоімунної патології, роль імунної системи в патогенезі нейродегенеративних захворювань, використання пробіотичних препаратів з метою терапії захворювань людини та зміни мікробіоти людини, пов’язані з неінфекційними захворюваннями, протимікробні властивості рослинних препаратів, молекулярно-генетичні аспекти ідентифікації мікроорганізмів, життєдіяльність мікроорганізмів за екстремальних умов навколишнього середовища, розробка та вдосконалення антибіотичних препаратів, біологічна очистка стічних вод та багато інших.

Для учасників конференції, які мали змогу долучитися до конференції в стінах нашого інституту, було проведено майстер-клас із проточної цитометрії "5-кольоровий аналіз основних популяцій лімфоцитів периферійної крові на проточному цитометрі DxFLEX" співробітником підрозділу проточної цитометрії ТОВ "Ювіс". За результатами майстер-класу учасники отримали сертифікати.

В рамках закриття наукової конференції молоді науковці, що представляли свої роботи, були нагороджені 10 сертифікатами першого ступеня, 13 сертифікатами другого ступеня, 9 сертифікатами третього ступеня за кращі секційні доповіді, а також фінансовою підтримкою від EFIS. Надзвичайно приємним для нас також було надати гранти підтримки EFIS на безкоштовну публікацію тез та участь у конференції для більше ніж 60-ти молодих науковців.

За матеріалами конференції видано електронну збірку тез, а окремі роботи були опубліковані у журналі «BIOTECHNOLOGIA ACTA» у форматі коротких наукових статей. Для тих, хто не зміг долучитися до заходів, ми пропонуємо ознайомитися з деякими доповідями на YouTube-каналі нашої конференції.

Висловлюємо щиру вдячність всім учасникам, які у ці важкі часи для нашої країни та української наукової спільноти знайшли можливість взяти участь у заходах конференції!

Сподіваємося на наступну зустріч на нашій V міжнародній науковій конференції "Мікробіологія та імунологія - перспективи розвитку в ХХІ столітті" у мирному Києві!

 

Кафедра мікробіології та імунології
ННЦ «Інститут біології та медицини»

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader