newlogo with heart new 05.12.2017 11 серпня 2022 року на базі КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» на чолі зі співробітниками ННЦ «Інститут біології та медицини» та за участі МЛ «ДІЛА» було проведено науково-практичну конференцію «Проблема впровадження міжнародних протоколів діагностики та лікування ендокринної патології в Україні», присвячену пам'яті Ларіна Олександра Сергійовича – директора Центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України.

Співорганізаторами наукового заходу виступили кафедра фундаментальної медицини (завідувач Вікторія Хоперія) та кафедра хірургії (завідувач Максим Горобейко, доцент Андрій Дінець) ННЦ «Інститут біології та медицини», співробітники МЛ «ДІЛА» (лікар-ендокринолог - Богдана Мурашова), а також співробітники КНП "Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» (лікар-хірург – Віктор Смоляр).

Головна мета цього заходу була зумовлена необхідністю пошуку шляхів вирішення актуальної задачі, що хвилює сьогодні нашу медицину - впровадження міжнародних протоколів діагностики та лікування ендокринної патології в Україні. На обговорення було винесено широке коло питань, зокрема:
• управління ризиками в діагностиці та лікуванні патології щитоподібної залози;
• морфологічна діагностика тиреоїдної патології. Клінічне застосування цитологічних висновків тонкоголкової аспіраційної пункційної біопсії вузлів щитоподібної залози;
• тактика лікування за метастатичної хвороби при різних типах раку щитоподібної залози;
• найбільш недіагностована ендокринна патологія в Україні – гіперпаратиреоз;
• проблеми діагностики метаболічного синдрому.

Як показала конференція, не дивлячись на розуміння того факту, що питання впровадження міжнародних протоколів діагностики та лікування ендокринної патології в Україні є актуальним, більш того, над його вирішенням працюють висококваліфіковані спеціалісти, провідні науковці з великим досвідом роботи в галузі, на сьогоднішній день гостро актуалізована потреба інтенсифікації подальшої інтеграції із Міжнародними та Європейськими клінічними протоколами діагностики та лікування захворювань ендокринної системи.

Наукова конференція була проведена в комбінованому off-line та on-line форматі з використанням платформи Zoom. Були заслухані 6 наукових доповідей, по закінченню яких відбулися широкі дискусії. Активні обговорення актуальних питань та проведений обмін науково-практичною інформацією дозволили визначити ключові аспекти питання впровадження міжнародних протоколів діагностики та лікування ендокринної патології в Україні, встановити творчі, науково-практичні зв’язки з провідними фахівцями в галузі сімейної медицини, ендокринології, патоморфології та ендокринної хірургії.

Загалом у науково-практичному заході взяли участь 40 осіб в off-line форматі та 60 - в on-line форматі, серед яких - лікарі із міських та районних лікарень Черкаської області, доктори та кандидати наук, професори, доценти, викладачі, аспіранти, інтерни. Участь в конференції як науковців, так і медиків – практиків дозволила всебічно висвітлити проблему впровадження міжнародних протоколів діагностики та лікування ендокринної патології.

Завідувачка кафедри
фундаментальної медицини