НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

Bio 3Україна вперше взяла участь у всесвітньому біобліці City Nature Challenge, який мав на меті дослідити локальне біологічне різноманіття в умовах війни. Проект ініційовано фахівцями з Бразилії та США. Кафедра екології та зоології стала головним адміністратором проекту

 

Bio 1

 

Загальноукраїнський проєкт City Nature Challenge 2022: Ukraine було розпочато за ініціативи одного із координаторів всесвітнього біобліцу City Nature Challenge Еріка Фішера Ремпе (Бразильський інститут навколишнього середовища та відновлюваних природних ресурсів, IBAMA).

Від України адміністраторами виступили ботанік Олександр Баранський та зоолог Наталія Матушкіна (кафедра екології та зоології). На відміну від аналогічних проєктів у всьому світі, головною метою українського проєкту стало дослідження локального біологічного різноманіття в умовах війни. Україна вперше долучилася до відомої міжнародної ініціативи й посіла 47 місце з 445 регіонів-учасників, збагативши світову скарбничку численними цінними спостереженнями із усіх куточків України, включно з тимчасово анексованими й окупованими регіонами та територіями, де на період проведення дослідження відбувалися бойові дії та обстріли.

Участь у міжнародному проєкті української команди привернула увагу американських колег Єлісон Янг і Ліли Хігінс з Каліфорнійської академії наук та Природничого музею Лос-Анжелеса, які заснували й координують всесвітній біобліц City Nature Challenge. У листах підтримки вони, зокрема, пишуть про те, що українці "...зіткнулися з новими й різними, не лише науковими, викликами... У такій непростій ситуації українська команда досягла великих успіхів. Для цього необхідні неабияка цілеспрямованість, креативність, командна робота, управління ризиками та стійкість". Вони окремо відзначили активну участь у проекті студентів-зоологів Катерини Пилипко та Дмитра Лещенка. Крім того, світлину з конем Пржевальського, яку зробив випускник кафедри зоології, відомий природоохоронець Олексій Василюк, помістили на титульній сторінці всесвітнього проєкту.

Серед учасників українського проєкту є багато студентів ННЦ, зокрема й майбутні студенти-зоологи, що свідчить про те, що у нашій країні сформувалася потужна команда, яка готова координувати й проводити загальнонаціональні й локальні акції з дослідження біорізноманіття на платформі iNaturalist. Це вкотре доводить, що навіть війна не здатна загасити жагу до життя та науки в кожному з нас.

Війна руйнує не лише людські життя. Вона також знищує одну з найяскравіших перлин нашої країни — її природу. Це злочин, про який має дізнатися світ, тож закликаємо вас продовжувати проводити дослідження, завантажувати власні спостереження на iNaturalist, залучати друзів, знайомих, рідних і близьких. Це особливо важливо робити саме зараз, коли наслідки військових дій можуть бути руйнівними й непередбачуваними. Однак, пам'ятайте про особисту безпеку – будь ласка, не ризикуйте власним життям, не відвідуйте заміновані території, перебувайте в укриттях під час повітряної тривоги, не робіть зйомку поряд із військовими та інфраструктурними об'єктами, встановлюйте потрібну вам точність спостережень.

Ваше життя має найвищу цінність!

 

Завантажити безкоштовний застосунок можна тут:

iNaturalist для користувачів Android

iNaturalist для користувачів iOS

Ознайомитися з мануалом для роботи з iNaturalist можна тут

 

 

Bio 2

 

 

 

Допис підготували Катерина Пилипко, Дмитро Лещенко та Наталія Матушкіна
від імені усіх учасників проекту City Nature Challenge 2022: Ukraine.

  

 

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader