НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

Botanichniy sad embemaНа території дендрарію Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна налічується 30 екземплярів старих дерев дуба звичайного (Quercus robur). Вік цих рослин 60-100 років і більше. Один з найстаріших дубів росте на ділянці Реліктових рослин.


 

 

Відомостей про його вік немає. Співробітники саду вважають, що цей дуб ріс ще до заснування Ботанічного саду, тому що у Списку деревних рослин за 1884 р. наводиться лише назва колекційних дерев, серед них є Quercus pedunculata або за сучасною назвою Quercus robur.

Екземпляр Quercus robur ріс двохстовбурним деревом. Його висота 16 м, діаметр стовбура 80×96 м, проекція крони 24×26 м. Щоб дерево не розчахнулося, у 2000 р. один із стовбурів було видалено. У липні 2021 р., внаслідок дії потужного буревію, на висоті 4,5 м відчахнулася скелетна гілка до 65 см в діаметрі. Після обстеження пошкодженого дерева було прийнято рішення скористатися допомогою волонтера - арбориста Володимира Ветроградського, який переконаний, що рослини не чекають і також потребують невідкладної допомоги, тому варто це розуміти в повній мірі.

Лікувально-відновлювальний процес критичних ран пошкодженого дерева відбувався у декілька етапів: спочатку було зачищено місце відлому, оброблено зрізи та проведено лікування стовбурових порожнин. У жовтні дуб отримав досить критичне руйнування крони, спричинене прихованою вадою розвитку стовбура, яка не була помічена вчасно. За звичних умов, лишивши його в такому стані, ці критичні рани могли поставити крапку в його житті. Тому була проведена комплексна робота по впорядкуванню та перепрограмуванню всієї крони з застосуванням ручного та електричного інструменту, нівелювання та попередження патологій в розвитку крони.

Наразі низка складних операцій по відновленню однієї з зелених родзинок ботанічного саду завершена. Завдяки співпраці Володимира Ветроградського з керівництвом Ботанічного саду, підтримці волонтерів та небайдужих містян, що допомогли фінансово відбутися цьому процесу, віковий дуб отримав друге життя. Ми щиро вдячні талановитому арбористу за допомогу!

Сподіваємося, що ця рослина, в яку на завершальному етапі робіт заклали капсулу часу з листами майбутнім поколінням, буде рости на території Ботанічного саду ще багато років! 

Відділ еколого-освітньої роботи
Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader