28-30 серпня у Ботанічному саду ім. акад. О. В. Фоміна в рамках проведення Української Національної Премії з ландшафтної архітектури та садового дизайну /Ландшафтне літо -2020/ відбулася презентація виставкових садів та конкурсних проектів на тему «Рецепти щасливого міста». Вперше у конкурсі приймали участь студенти кафедри біології рослин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, що навчаються за спеціальністю Садово-паркове господарство (ОП Ландшафтний дизайн та озеленення).
Заявок від ландшафтних архітекторів, що виявили бажання взяти участь у конкурсі, надійшло багато, але до фіналу вийшли десять проектів, які були побудовані на території Ботанічного саду і представлені на розгляд авторитетному міжнародному журі (Хелена Гутмане, Марк Гілдов, Кайл Галлахер, Майкл Орейлі).
Проект «Дощовий сад», який підготувала команда Європейської школи дизайну, отримав найвищу оцінку журі.
https://biomed.knu.ua/news/latest-news/2705-landshaftna-arkhitektura-arkhitektura-vidkritikh-prostoriv.html#sigProIdecc270a5c9
иплом лауреата II ступеня отримала бакалавр Дарина Терлецька. Назва проекту «Мій скарб». - Що робить людину щасливою? – розмірковує Дарина, - знайти однозначну відповідь складно, бо в кожного своє бачення. Я вірю, що через свою творчість транслюю щастя іншим і від того теж стаю щасливою. Природа і люди – непорушний союз. Тож рецепт щасливого міста – це гармонізація взаємозв’язків між людиною і природою для комфортного перебування та життєдіяльності людини в умовах підвищеного стресового фактору урбанізованих просторів, за рахунок якісно оформлених зелених зон.
https://biomed.knu.ua/news/latest-news/2705-landshaftna-arkhitektura-arkhitektura-vidkritikh-prostoriv.html#sigProId6965ee03e3
Диплом лауреата III ступеня отримала студентка 4 курсу Анастасія Пишненко. Назва проекту «Зелена блискавка». Ідея інсталяції полягає в тому, що рослини є набагато могутнішими, ніж люди. Так, можемо поглянути на Дніпро, який нібито як блискавка поділяє Київ.
Проект «Місто для щасливої Варвари» виконали студентки 4 курсу Ганна Павленко і Анастасія Гвоздецька. Біла тканина стала символом чистоти та порядку. Круглий стіл символізує нескінченність, досконалість та завершеність. У центрі композиції, на столі знаходиться чаша з водою. Чиста вода в місті, як показник чистоти, гармонії та гнучкості. Оскільки все в житті йде від води, це основа створення міста, а ключ до щастя - це баланс та гармонія в усьому. Ідея проекту зацікавила журі.
Зелена блискавка (Анастасія Пишненко)
Зелена блискавка (Анастасія Пишненко)
Місто для щасливої Варвари (Ганна Павленко і Анастасія Гвоздеціка)
Місто для щасливої Варвари (Ганна Павленко і Анастасія Гвоздеціка)
Еволюція дії (Ірина Благоляк)
Еволюція дії (Ірина Благоляк)
https://biomed.knu.ua/news/latest-news/2705-landshaftna-arkhitektura-arkhitektura-vidkritikh-prostoriv.html#sigProIdec7bf29eb7
Церемонія нагородження фіналістів і зібрання ″круглого столу″ на тему «Поговоримо про реалізовані громадські простори» відбувалися у Будинку Архітектора. З вітальним словом до присутніх звернулися організатор заходу - Ольга Камолікова, генеральний директор консалтингового бюро L&A; Наталія Юріївна Таран, д.б.н., проф., завідувач кафедри біології рослин, Марина Миколаївна Гайдаржи, д.б.н., директор Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна.
Парковка - антистрес (Тетяна Гаврилова)
Парковка - антистрес (Тетяна Гаврилова)
Майбутнє з повагою до минулого (Діана Бортник)
Майбутнє з повагою до минулого (Діана Бортник)
https://biomed.knu.ua/news/latest-news/2705-landshaftna-arkhitektura-arkhitektura-vidkritikh-prostoriv.html#sigProId75c50651b8
Захід відбувся за підтримки Управління екології та природних ресурсів Київської міської державної адміністрації і Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
https://biomed.knu.ua/news/latest-news/2705-landshaftna-arkhitektura-arkhitektura-vidkritikh-prostoriv.html#sigProId24e841b48b
Ботанічний сад займає особливе місце у природоохоронній освіті населення. Наразі через карантинні заходи призупинено проведення екскурсій, еколого-освітніх заходів та акцій, які передбачають приймання відвідувачів.
Вітаємо наших студентів з перемогою!
Відділ еколого-освітньої роботи
В.В. Нікітіна, Н.М. Белемець