НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

1 Halesia monticolaВ цьому році у Ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна вперше рясно зацвіла Halesia monticola (Галезія гірська), що належить до родини Styracaceae. У колекції з 2004 року. Насіння отримали з ботанічного саду Дартштадту (Німеччина). На батьківщині, в горах Північної Кароліна (США) називають його: дерево підсніжник, гірський срібний дзвіночок або конвалієве дерево. Цвіте до розпускання листків у квітні-травні. Квітки дзвоникоподібні до 2,5 см, мають тонкий ніжний аромат. У Ботанічному саду росте у формі куща. 

Продовжують цвітіння ранньо-весняноквітучі таволги групи весняного періоду цвітіння - це таволги флори України: таволга городчата (Spiraea crenata) i таволга пиківська (S. pikoviensis), привезені нами живими рослинами з експедиції по р. Південний Буг «Від витоків до гирла» (2003 р.) та із Кременецьких гір  (2006 р.), таволга польська (S. poloniсa) із Тернопільської обл. (2002 р.), а також інтродуценти: таволга китайська  (S. chinensis) і таволга багатоквіткова (S. multiflora) тощо.

Білоквіткові види таволг починають цвісти з першої декади квітня  (Таволга Тунберга з Японії, Т. усурійська) і закінчує  - в третій декаді червня Таволга Віча з Гімалаїв.

Родовий комплекс Spiraea представлений в колекції Ботанічного саду 135 видами та культиварами - це одна з найбільших колекцій цього роду в Європі. Цінність її полягає в тому, що більшість видів завезено з природніх місць зростання, що підтверджує їх достовірність.  Починаючи з 1983 року було здійснено ряд експедицій по Україні; а також в гори Середньої Азії, на Далекий Схїід, в республіки Прибалтики, Білорусь, на  Мурманський півострів; в ботанічні сади Москви, Санкт-Петербурга та  Західної Європи.

З.Г. Бонюк, к.б.н., ст.наук.співроб.

 

 

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader