НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

9Екстремальні погодні умови спостерігаються все частіше. Зима цього року стала для Києва однією з найтепліших за останні зими ХХІ століття. У цей період у деяких рослин спостерігається передчасне настання фаз вегетації, бутонізації та цвітіння, що ми спостерігаємо у первоцвітів.

У січні зацвів чемерник червонуватий (Helleborus purpurascens Waldst. & Kit.) – багаторічна рослина, за здатність цвісти серед зими рослина має ще назву морозник (фото 1). Росте в листяних лісах Карпат і Західної України. У колекції трав’янистих рослин представлено також чемерник кавказький (Helleborus caucasicus A. Br.) з великими блідо-зеленими квітками (фото 5).

З початку лютого цвіте ранньовесняний ефемероїд проліска сибірська (Scilla siberica Haw.) (фото 7) та Ерантіс зимуючий (Eranthis hyemalis (L.) Salisb.) родини Жовтецевих (фото 4), у якого квітки яскравого жовтого кольору. Багаторічна рослина, росте у листяних лісах Центральної Європи. Після цвітіння надземна частина рослини відмирає до наступної весни.

У лютому зацвів шафран Гейфеля (Crocus heuffelianus Herb.) – представник родини Півникові. Великі квітки мають фіолетовий, жовтий, рідше білий колір, з темними плямами на кінці пелюсток (фото 2-3). Жовтогарячі пиляки і приймочки надзвичайно прикрашають квітку, яка розкривається тільки на сонці. Росте в лісах, на степових схилах і гірських луках у Карпатах, іноді трапляється у Західному Лісостепу. Рослина занесена до Червоної книги України.

Білі чудові квітки підсніжника звичайного (Galanthus nivalis L.) родини Амарилісові з’явилися в середині лютого (фото 8). У квітці зовнішні пелюстки оберненояйцевидні, внутрішні – вдвічі коротші, із серцевидною виїмкою і зеленою плямою по краю, що є сигналом для комах-запилювачів. Росте переважно в Правобережному Лісостепу, Карпатах, Передкарпатті. Рослину занесено до Червоної книги України. Зараз цвіте підсніжник складчастий (Galanthus plicatus M. Bieb.) - представник флори Криму, занесений до Червоної книги України та Європейського червоного списку (фото 6).

 

Провідний біолог, к.б.н. В.І. Березкіна,
фото підготувала Валерія Чекаліна

 

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати Ботанічний сад ім. акад. О.В. Фоміна!

 

Наші контакти: +38 (044)-234-60-56

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader