НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

newlogo with heart new 05.12.2017 09 листопада - Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку, який був заснований в 2001 році на Генеральній асамблеї ЮНЕСКО в рамках зобов’язань, прийнятих в ході спільної Всесвітньої конференції ЮНЕСКО і Всесвітньої ради з науки, що відбулася в 1999 році в Будапешті

Всесвітній день науки покликаний нагадати міжнародній спільноті про необхідність використання науково-технічних досягнень в інтересах миру та розвитку на благо людства, а також сприяти популяризації ролі науки в якості інструменту, що знаходиться на службі суспільства. Цього дня світове співтовариство має гарну нагоду замислитись про роль науки в нашому житті.

Комусь таке нагадування дійсно потрібне, але не нам. Ми твердо переконані, що саме завдяки науковим досягненням світ рухається вперед. Тому, не шкодуючи ні зусиль, ні часу, ми не лише працюємо, сприяючи такому рухові, але й залучаємо талановиту, допитливу молодь, готуючи зміну, яка цим рухом буде керувати завтра.

В цей день, за ініціативи студентського активу (Валерія Нєкрасова, Валерія Васильєва, Мирослава Яременко, Анастасія Мартиняк, Діана Нечепуренко), ми запросили школярів на Практичні майстер-класи з біології, що вже не вперше проводяться в Інституті.

Нашим гостям, більшість з яких є слухачами Всеукраїнської біологічної школи «Від теорії до практики один крок», учасниками Біологічних олімпіад та інших заходів профорієнтаційного спрямування, до організації та проведення яких залучені співробітники нашого Інституту, була запропонована цікава та різноманітна програма.

«Чому серце не знає спокою?» (Є.М. Решетнік). Впродовж заняття школярі дізналися, як серце побудоване та як воно працює і відпочиває, чи справді серце не знає спокою і як його заспокоїти; отримали практичні навички та поради щодо контролю стану серця, регуляції його діяльності та тренування, а також дізналися, про що йшлося у написаному ще на початку ХІ ст. Авіценою «Трактаті про пульс», і чому цей медичний твір давнини досі не втратив актуальності.

«Від клітини до людини» (В.Є. Калиновський). Які перетворення супроводжують ембріональний розвиток організмів? Чи схожі за будовою ембріони різних ссавців? Як фактори довкілля можуть впливати на хід ембріонального розвитку? Ці та інші запитання були розглянуті під час майстер-класу із загальної ембріології, на якому учні мали змогу отримати загальні навички роботи із ембріологічним матеріалом, а також поглибити власні теоретичні знання в галузі біології розвитку.

«Вороги, які завжди поруч» (В.М. Трохимець). Слухачі мали неймовірну можливість ознайомитися зі світом паразитів - протистів та тварини, для яких середовищем існування є інший живий організм та які живляться за рахунок людини (на поверхні її шкіри або всередині людського тіла). Багато паразитів є смертельно небезпечними, але про їхню присутність можна навіть не здогадуватися, а отже набуті знання є вкрай важливими!

«Екстремали рослинного світу - незвичайні жителі планети Земля» (А.З. Ревуцька). На майстер-класі школярі дізналися, яким чином рослина здатна адаптуватися до різних умов довкілля. Властивості рослинної клітини, що роблять її унікальною; стійкість рослин до різних абіотичних та біотичних чинників; надприродні можливості рослин для пристосування саме до екстремальних кліматичних умов; ендеміки та екстремали рослинного світу та їхнє біологічне різноманіття; роль рослин екстремалів у житті людини та значення для планети Земля - заняття було реальним зануренням у надзвичайний світ рослин.

Учасники заходу не тільки отримали корисний досвід з практичної біології, але й мали змогу поспілкуватися з нашими студентами, які розповіли гостям про те, що студентське життя в нашому Інституті – це лише заліки та іспити, наполегливе навчання та наукова робота, але й безліч форм студентської активної, які дозволяють кожному реалізуватися повною мірою.

Всесвітній день науки закінчився, проте не закінчується наше захоплення Біологією. І непохитним залишається наше переконання у тому, що Біологія – найкраща з наук!

Заступник директора
ННЦ «Інститут біології та медицини»
Н.В. Скрипник

 

 Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader