НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

logo movna

18 березня 2019 р. розпочав свою роботу «Language Exchange Club» кафедри мовної підготовки Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

У засіданні взяли участь іноземні студенти ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка (з Ірану, Нігерії та Індії), які вивчають українську мову, студенти кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а також викладачі мов – української, перської та гінді.
Учасники клубу були в захваті від можливості мати розмовну практику з носіями мов, навчитися долати мовленнєвий бар’єр, почуватися невимушено. Окрім того, деякі студенти з Ірану змогли поставити питання викладачеві перської мови з Інституту філології щодо української мови. В аудиторії панувала дружня атмосфера. Усі співрозмовники були толерантними, допитливими, натхненними, веселими.

Дякуємо учасникам за жваве спілкування і чекаємо на нові зустрічі!

Ідея створення такого проекту виникла в процесі викладання української мови іноземним студентам в ННЦ «Інститут біології та медицини» спеціальності 222 «Медицина» (куратор проекту – к. філол. н., асист. М.М. Капась-Романюк). Так, практичні заняття з української мови засвідчили нагальну потребу створення «додаткового» українськомовного середовища, у якому б студенти могли практикувати свої мовленнєві навички.
На заняттях розмовного клубу застосовується метод «мовленнєвого обміну» («language exchange»), що передбачає опанування тієї мови, яка для партнера по спілкування є рідною. Серед іноземних студентів ННЦ «Інститут біології та медицини» є носії перської та турецької мов, мови гінді, англійської тощо. Тому їх співрозмовниками стали українські студенти кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
«Language exchange club» ‒ це не тільки розмовний клуб, діяльність якого спрямована на підвищення мовленнєвих умінь та навичок студентів, а й полікультурний простір, який може допомогти навчитися толерантно розуміти культурні відмінності носіїв різних мов.
Основний принц роботи «Language Exchange Club» полягає в тому, що дві змішані групи носіїв двох різних мов протягом однієї зустрічі спочатку спілкуються однією мовою (30 хвилин), а потім – іншою (теж 30 хвилин). В основі такої комунікації – принцип взаємодопомоги. Роль викладача (координатора) зводиться лише до того, щоб слідкувати за послідовністю використання мов, які практикуються, та стежити за часом. Учасники мають себе почувати комфортно, невимушено, спокійно, весело, без будь-якого тиску, оскільки це впливає на ефективність засвоєння мови. Крім того, співрозмовники, які хочуть вільно і невимушено спілкуватися з носіями іншої мови, мають також можливість пізнати їх культуру.

Нагадуємо, що зустрічі «LANGUAGE EXCHANGE CLUB» будуть проводитися регулярно щопонеділка (15:40 – 17:15) та щочетверга (14:50 – 16:25) в 77 аудиторії лабораторного корпусу ННЦ «Інституту біології та медицини».


ЛАСКАВО ПРОСИМО ВСІХ ЗАЦІКАВЛЕНИХ!

Асистент кафедри мовної підготовки
кандидат філологічних наук,
Капась-Романюк Марина Миколаївна

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader