НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

Kafedra cytologii LOGO

31 січня 2023 р. відбулося перше у новому році засідання цитологічного клубу «CELL CLUB». Всі присутні мали можливість ознайомитись з цікавою оглядовою доповіддю випускниці кафедри цитології, гістології та репродуктивної медицини кандидатки біологічних наук, науковиці та популяризаторки науки, авторки науково-популярних книг Ольги МАСЛОВОЇ «Стовбурові клітини: досягнення та перспективи», яка присвячена актуальним проблемам вивчення та застосування стовбурових клітин.

 

На використанні клітинних технологій ґрунтується сучасний напрямок - регенеративна медицина. Регенеративна медицина знаходиться на межі кількох наукових дисциплін: ембріології, цитології, молекулярної генетики, генної інженерії. Галузь активно розвивається в світі й, і Україна зокрема, і потребує молодих спеціалістів.

А вже 8 лютого 2023 р. проведено друге засідання цитологічного клубу «CELL CLUB», на якому була ґрунтовна доповідь випускника кафедри, який зараз є керівником відділу імунології та клітинних культур і науковим співробітником інституту геронтології ім. Д.Ф. Чеботарьова Євгена ДЕНІСА «Шляхи та механізми клітинного старіння», що розкривала проблематику вивчення вікових змін на клітинному рівні. Зміни у стовбурових клітинах, необхідних для підтримання життєдіяльності організма відбуваються на рівні окремих органел (зокрема лізосом), хромосом та організації гетерохроматина, секреторних молекул та їхніх рецепторів та інших речовин. Розуміння тонких механізмів старіння необхідне для подовження тривалості та поліпшення якості життя людей в усьому світі. Україна є одним з світових центрів вивчення процесів старіння і випускники кафедри цитології, гістології та репродуктивної медицини беруть активну участь в цих дослідженнях.

Доповіді зацікавили учасників цитологічного клубу, а після них Ользі Масловій та Євгену Денісу поставили низку запитань.

Дякуємо доповідачам та всім учасникам за активну участь у нашому цитологічному клубі «CELL CLUB».

 

ДО НОВИХ ЗУСТРІЧЕЙ!

1   2   3  

4   5  

 

 

Доцент кафедри цитології, гістології та репродуктивної медицини Пустовалов А.С.
Доцент кафедри цитології, гістології та репродуктивної медицини Вороніна О.К.

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader