НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

0

Практика для біолога – річ безцінна! Співробітники ННЦ «Інститут біології та медицини» доклали не аби яких зусиль, щоб навчальна практика з ботаніки та зоології відбулась! Практика реальна, в різних географічних точках, з використанням різних, інколи нестандартних, підходів та креативних вигадок

  


Життя показало, що закохана у свою справу людина навіть практику в дистанційному форматі може зробити захоплюючою! Дистанційна практика - це не практика онлайн. Навіть за таких складних умов студенти першого курсу нашого Інституту розширили знання щодо флори, фауни та мікобіоти не лише України, але й інших країн, які прихистили українців від війни. Під постійним контролем викладачів студенти навчились розпізнавати в природі та визначати тварини, рослини, водорості та гриби. Зручним інструментом виявився мобільний застосунок iNaturalist (https://www.inaturalist.org), який дозволив поєднати в єдину систему спостереження наших студентів з усіх куточків планети.

Студенти ж, що залишились в Києві, стали частими відвідувачами Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вони відвідали оранжереї тропічних та субтропічних рослин, кактусів та сукулентів, водних рослин. Побачили квітування агави та алое, дізнались як виглядає латаття та водний гіацинт, торкнулись стовбурів евкаліптів та слонової пальми, були вражені розмірами 30-метрової пальми Лівістона. Це були незабутні кругосвітні подорожі: студенти побували на сухих плоскогір’ях Мексики, на Мадагаскарі, в тропіках Америки, Австралії та Африки, в лісах та на болотах Північної Америки.

Під час екскурсії по відкритому ґрунту студенти познайомились з деревними і трав’янистими інтродуцентами: навчились розрізняти сосну Банкса та сосну кримську, ялину та ялицю, ялівець, тую та кипарисовик, поринули в пахощі лаванди, чабрецю, материнки та м’ят: мускусної, шоколадної, полуничної, перцевої тощо. І лише екскурсією справа не обійшлася! Так, допитливі натуралісти мали змогу провести камеральну обробку зібраних під час екскурсії зразків водоростей та грибів.

 

Ті ж відчайдухи, які наважилися на короткочасну подорож до національного природного парку «Пирятинський», відчули справжній смак досліджень у природі з життям в наметах, походах на човнах, вечірнім багаттям. Опанували методи збору зоологічного матеріалу, фіксації, камеральної обробки.

Смачну молочну продукцію студентам під час польової частини практики надало місцеве підприємство «Леляківська сироварня». 

 

Практика відбулась! І відбулась вона завдяки ентузіазму та високому професіоналізму наших викладачів, а також допомозі та підтримці наших друзів та партнерів.

Керівники практики висловлюють щиру подяку директору Ботанічного саду, д.б.н. М.М. Гайдаржи та співробітникам: к.б.н. В.В. Нікітіній, к.б.н. Т.В. Коломієць, к.б.н. Т.П. Мазур, Л.П. Гордзієвській, Ю.Я. Натуркач, а також всім іншим, хто докладає зусиль, щоб зберегти унікальні рослинні колекції під час війни; директору НПП «Пирятинський» М.В. Вараві та колективу парку, директору ТОВ «Леляківське» О.М. Ящику.

 


 

 

Керівники
навчальної практики з ботаніки та зоології

 

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader