НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

Zoom seminar WarsawМи живемо у віці інформації, який також іноді називають епохою комп'ютерів або цифровою ерою. Карантинний період після спалаху COVID-19 створив багато проблем і спричинив багато порушень у нашому повсякденному житті, але також стимулював інновації у багатьох сферах, у тому числі у галузях університетської освіти та наукових досліджень.

Дійсно, виходячи з цього нового досвіду, можна сказати, що наше сучасне інформаційне суспільство, за допомогою високоефективних комп’ютерів, смартфонів, планшетів та передових інформаційних технологій, може успішно вирішити більшість проблем дистанційного спілкування між групами людей, наприклад між викладачами та студентами. Такий досвід відкриває шлях до більш ефективних стандартів комунікації, які, безперечно, будуть дуже корисними і після закінчення карантинного періоду.

Ми хотіли б поділитися нашим останнім досвідом проведення онлайн-семінару з використанням відеоконференцій Zoom. Професор О.В. Жолос був запрошений виступити з доповіддю в рамках нещодавно організованої серії щотижневих онлайн семінарів у Міжнародному Інституті молекулярної та клітинної біології (МІМКБ), який знаходиться у Варшаві. МIMКБ - один з провідних польських наукових інститутів, що був заснований приблизно 20 років тому польським урядом та ЮНЕСКО з метою створення простору для сприяння передовій науці на основі нових організаційних підходів. Нині понад 200 дослідників МІМКБ проводять дослідження у галузях біоінформатики, молекулярній біології, біології РНК, клітинної біології раку, старіння та метаболізму, розвитку та нейробіології. Його семінар на тему «Іонні канали тоді і зараз: від початку життя на Землі до основного класу таргетних молекул для дії лікарських препаратів» відбувся 21 травня 2020 року. На початку онлайн семінару директор МІМКБ професор Марта М'якжинська (Marta Miaczynska) привітала його учасників. Потім ведучий семінару професор Яцек Яворський коротко представив доповідача. Жолос О.В. протягом 45 хвилин окреслив еволюцію іонних каналів від досить примітивних бактеріальних каналів для іонів калію до сенсорних іонних каналів TRP ссавців, відзначив важливу роль цих унікальних електрогенних молекул як у нормі, так і при різних патологічних станах (ці захворювання навіть дістали окрему назву - каналопатії) та розповів про власні дослідження у цій галузі. Потім учасники семінару мали можливість задати питання. Унікальною особливістю цього семінару було те, що група наших студентів, які навчаються на кафедрі біофізики та медичної інформатики та кафедрі біохімії, могли взяти участь не лише у семінарі, але також залишатися в Zoom після семінару та задати запитання професору Яцеку Яворському, який люб’язно погодився розповісти про наукові дослідження в МIMКБ та можливості стажування у Польщі для студентів і аспірантів.

В цілому, ми вважаємо цей досвід був дуже корисним і цікавим.

Професор Яцек Яворський, який є ініціатором серії онлайн семінарів в МIMКБ, пояснив, що він був започаткований для об'єднання спільноти МІМКБ під час закриття лабораторій на період COVID-19 карантину. Однак незабаром він та інші керівники лабораторій МІМКБ зрозуміли, що подібні онлайн-семінари створюють надзвичайну можливість для майже безкоштовного залучення відомих вчених до МІМКБ. На думку професора Яворського, важливими аспектами є не тільки власне наукові доповіді; той факт, що колеги та студенти доповідачів також можуть “відвідувати” ці семінари, допомагає інтернаціоналізації наукових дискусій в МІМКБ. Таким чином, хоча він завжди трохи побоюється можливих технічних проблем, професор Яворський щотижня з нетерпінням чекає нових онлайн-семінарів, що проводяться в МІМКБ.

Професор Олександр Жолос зазначив, що розмовляти з практично мовчазною та невидимою аудиторією протягом 45 хв. відчувалось досить дивним. Кожен викладач погодиться, що дуже важливо знати та бачити свою аудиторію. Однак друга частина семінару - запитання аудиторії - більш ніж компенсувала цю початкову незручність. Питання були справді експертними, і дискусія була захоплюючою. Звичайно, було б добре познайомитися з колегами-дослідниками особисто, але певні переваги в спілкуванні в Інтернеті теж є - цей семінар був ефективним з точки зору затрат часу та грошей, адже не потрібно було купувати квитки та бронювати проживання в готелі. На жаль, екскурсій по Варшаві теж не було!

Єлизавета Корнєєва (студентка 3-го курсу) сказала: «Мені дуже сподобався такий формат проведення семінарів. Навіть з огляду на банальний критерій сприйняття інформації - демонстрація слайдів на відстані 40 см впливає на засвоєння та розуміння матеріалу в позитивному ключі. Також помітним було зменшення «психологічної» дистанції між учасниками семінару, що мені теж дуже сподобалося». Катерина Андрієнкова і Анастасія Балашова (студентки 4-го курсу) також були в захваті від цього досвіду. У своїх коментарях вони додали, що «Великим плюсом зокрема для студентів є налагодження контактів з вченими іншої країни. Академічна мобільність в нашому університеті, в основному, полягає в індивідуальному пошуку. Заходи на кшталт онлайн-семінарів та конференцій допомагають розглянути та в першу чергу отримати можливості стажування, здобути новий досвід та багато інших переваг. Дуже приємним було спілкування з Яцеком. Не зважаючи на нашу істотну різницю в досвіді та статусі, спілкування було невимушеним та дуже цікавим. Ми дуже вдячні організаторам за таку можливість!»

 

Zoom seminar Warsaw

 

Проф. Яцек Яворський (Jacek Jaworski)
заступник директора з наукової роботи
Міжнародний Інститут молекулярної та клітинної біології, Варшава

 

Проф. Олександр Жолос
завідувач кафедри біофізики та медичної інформатики
ННЦ «Інститут біології та медицини»

 

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader