21-го жовтня відбулося чергове засідання «Вірусологічного гуртка», присвячене актуальній тематиці сьогодення: «ВІРУСИ ПРОТИ РАКУ».
Студенти кафедри вірусології 4-го курсу Максим НЕТРЕБА та Єгор МАРЧУК, а також магістр 1-го р.н. Всеволод КОТІКОВ презентували доповіді, присвячені використанню різноманітних вірусів людини та навіть бактерій у терапії раку – сучасному та багатообіцяючому підході до альтернативного лікування різних онкопатологій.
У доповідях було розглянуто декілька важливих аспектів, а саме:
- історію концептуального розвитку, шляхи становлення та подальші перспективи віротерапії;
- онколітичні віруси, які знайшли використання у протидії розвитку пухлин, та механізми дії конкретних вірусів; і
- «альтернативні» способи використання вірусів для боротьби з раком (зокрема, на прикладі використання бактеріофагів як засобів доставки ліків до пухлинних клітин за технологією фагового дисплея).
Як завжди, доповіді викликали неабиякий інтерес та жваву дискусію студентської та наукової спільноти. Основні дискусійні питання стосувалися ефективності застосування даного виду терапії, недоліків традиційної терапії раку та відмінностей у застосуванні різних родин вірусів.
https://biomed.knu.ua/news/latest-news/6740-vidbulosya-zasidannya-virusologichnogo-gurtka-21-go-zhovtnya-2024-r-2.html#sigProIddd88e5bcf2
Слідкуйте за нашими подальшими оголошеннями!
З ВІРУСОЛОГАМИ ЦІКАВО!
Асистент кафедри вірусології, к.б.н.
Аліна ДУНІЧ
