З 12 по 23 жовтня 2024 року завідувачка кафедри біомедицини Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка Тетяна ФАЛАЛЄЄВА та в.о. завідувача кафедри педіатрії, акушерства та гінекології Наталія МОЛОЧЕК були відряджені до Італійської Республіки (Університет Великої Греції Катанзаро, м. Катанзаро) для участі у програмі академічної мобільності, а саме викладання за міжнародною програмою обмінів Еразмус+.
Ця міжнародна програма обмінів надає унікальну можливість викладачам поглиблювати професійний досвід, розширювати мережу академічних контактів і застосовувати новітні освітні методики. Участь українських викладачів у таких ініціативах сприяє підвищенню якості навчання в Україні, підтримує інтернаціоналізацію освіти та розвиває партнерські зв’язки з європейськими закладами, що є особливо важливим у період активних реформ і змін у системі вищої освіти. Координатор з італійської сторони - професор Людовіко Абенаволі Монтеб’янко, а з української – професор Тетяна Фалалєєва.
17 жовтня 2024 відбулися відкриті лекції для студентів, аспірантів та викладачів Університету Великої Греції (м. Катандзаро, Італія).
Професор Тетяна ФАЛАЛЄЄВА розповіла про:
- «Особливості навчання студентів-медиків у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка в роки війни»;
- «Ефективність і безпека постбіотичних добавок для пацієнтів з діабетом 2 типу: рандомізоване клінічне дослідження».
Доцент Наталія МОЛОЧЕК розповіла про:
- «Історично важливі факти про медицину в Україні, які мали вплив далеко за межі України»;
- «Можливості впливу вітаміну D на обмінні процеси в організмі людини з акцентом на імунну систему для профілактики гострих та хронічних інфекційних захворювань згідно сучасних міжнародних рекомендацій».
Італійська академічна спільнота була вражена викликами, які стоять перед співробітниками українського університету-партнера при забезпеченні викладання медицини в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка в роки війни. У суботу, 19 жовтня, після вечірньої меси вірні парафії св. Івана зібралися в молитві за мир в Україні.
Університет Великої Греції Катанзаро (м. Катанзаро) є давнім та надійним партнером Київського національного університету імені Тараса Шевченка, тому його співробітники особливо тепло приймають гостей з України під час війни.
Участь співробітників українського закладу вищої освіти в програмі академічної мобільності Еразмус+ підкреслює прагнення української академічної спільноти до інтеграції у світовий освітній простір і впровадження сучасних методів викладання. Дуже приємно, що співпраця між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Університетом Великої Греції (м. Катандзаро, Італія) продовжується та має в перспективі великі плани на майбутнє.
https://biomed.knu.ua/news/latest-news/6711-vikliki-i-mozhlivosti-nashi-vikladachi-v-italiji-v-mezhakh-programi-erasmus-2.html#sigProId85e2b619a0
Завідувачка кафедри біомедицини
Тетяна ФАЛАЛЄЄВА
В.о. завідувача кафедри педіатрії, акушерства та гінекології
Наталія МОЛОЧЕК
