Осінь завжди приносить активізацію наукових заходів, що об'єднують провідних фахівців у різних галузях. Цей період багатий на конференції, форуми та симпозіуми, де науковці та практики мають змогу обмінюватися досвідом і новими відкриттями. Одним із таких ключових заходів стала Науково-практична конференції з міжнародною участю «Національний консенсус із загальної гастроентерології, метаболічно асоційованої стеатотичної хвороби печінки (МАСХП) та ожирінню», яка відбулася 30 вересня 2024 року фундатором якої є доктор медичних наук, член комітету по вивченню фіброзу печінки ААSLD, доцент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини НМУ імені О.О. Богомольця, керівник гепатологічного центру клініки Верум Експерт Еліна МАНЖАЛІЙ.
Навчально-науковий центр «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка на даній конференції представляла доктор біологічних наук, професор, завідувачка кафедри біомедицини Тетяна ФАЛАЛЄЄВА із доповіддю «Застосування пост- та метабіотиків у пацієнтів з ожирінням: погляд у майбутнє».
В межах даного заходу крім традиційного обміну досвідом фахівців було залучено до наукової діяльності студентів. Це є важливим кроком у формуванні нових поколінь дослідників, особливо в галузі гастроентерології та здорового харчування. Студентські дослідження дозволяють не лише підвищити рівень знань та практичних навичок майбутніх спеціалістів, але й внести нові ідеї та підходи у вирішення важливих питань профілактики та лікування. Підтримка таких ініціатив сприяє розвитку інноваційних рішень у медичній науці й дозволяє формувати міцну основу для майбутніх наукових досягнень.
За найкращу студентську роботу було відзначено Максима МАКСЬОМА, здобувача освітньої програми «Медицина» спеціальності 222 «Медицина» 5-го курсу Навчально-наукового центру «Інститут біології та медицини» за дослідження на тему «Сучасні гайдлайни з лікування первинного біліарного холангіту. Клінічний випадок».
Ще одна унікальна подія в напрямку здорового та персоніфікованого харчування відбулася 6 жовтня 2024 року - V симпозіум опініон лідерів нутриціології та дієтології "Раціон майбутнього - візія та перспективи", яку організувала Незалежна Асоціація нутриціологів та дієтологів України (НАНДУ). Тетяна ФАЛАЛЄЄВА виступила з усною доповіддю «Перспектива використання етнічного українського продукту амаранту у щоденному здоровому харчуванні».
https://biomed.knu.ua/news/latest-news/6615-osin-zavzhdi-bagata-na-naukovi-podiji-2.html#sigProId8022a87409
Професійне наукове спілкування є важливим навіть у роки війни, адже воно сприяє обміну знаннями та підтримці високих стандартів досліджень. Взаємодія між науковцями дозволяє вирішувати актуальні проблеми, об'єднувати зусилля для розробки нових підходів і підтримувати інтелектуальне життя та ментальне здоров’я, яке є критично важливим для відновлення та розвитку суспільства у складні часи.
Колектив кафедри біомедицини

