НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

gerb knuРобота і навчання в умовах хронічного стресу - такі реалії сьогодення України, в якій вже понад рік триває війна. Не зважаючи на складні умови, наші викладачі та студенти продовжують працювати і навчатися, тримаючи високу планку якості. За таких умов дуже важливим є піклуватися про своє ментальне здоров’я, запорукою доброго стану якого є вміння розпізнати ознаки стресу та своєчасно застосовувати продуктивні стратегії подолання наслідків дії стресора.

 

Піклуючись про стан учасників освітнього процесу, керівництво університету за сприяння Всесвітньої організацією охорони здоров'я (ВООЗ) організувало тренінг для співробітників, покликаний покращити навички саморегуляції в умовах хронічної дії стресорних факторів.

3-6 травня 2023 року група з 15 викладачів і співробітників Університету пройшла тренінг для тренерів із застосування курсу «Самодопомога+» для ефективного подолання стресу та навчання цим навичкам співробітників і студентів своїх підрозділів. Цей тренінг був проведений завдяки ініціативі колег з факультету психології щодо навчання представників різних підрозділів університету навичкам подолання стресу за допомогою курсу «Самодопомога+», розробленого ВООЗ. Тренінг об’єднав представників різних факультетів та навчально-наукових центрів університету.

Ведучими групи були тренерка ВООЗ, клінічна психологиня Галина Науменко і заступниця декана факультету психології з наукової роботи та міжнародного співробітництва КНУ імені Тараса Шевченка, Світлана Пащенко. Український офіс ВООЗ створив прекрасні умови для тренінгової роботи та забезпечив учасників всіма необхідними методичними матеріалами для запровадження отриманих знань з курсу «Самодопомога+» в університетській спільноті. Всі учасники тренінгу отримали сертифікати ВООЗ.

Від нашого інституту у тренінгу взяла участь доцентка кафедри фізіології людини і тварин Вікторія Кравченко, яка поділилась враженнями від участі у заході.

«На минулому тижні мені пощастило взяти участь у корисному заході, що проводився за програмою ВООЗ зі стрес-менеджменту «Самодопомога плюс». Здавалося б, що фізіолог ще не знає про стрес і його дію на організм? Проте фокус цього заходу був саме на психологічних аспектах самодопомоги, частині, на яку мені завжди бракувало часу та, як виявилося, правильної подачі і супроводу. Особливістю цього тренінгу є те, що на ньому ми вчились у трьох іпостасях: в ролі учасника, фасилітатора та тренера. Кожна роль принесла свої виклики і інсайти, над якими досі розмірковую. З одного боку, цікаво побути студентом і на собі відчути всю силу кваліфікованої тренерської майстерності, з іншого боку дуже цікаво було подивитись, як працюють колеги з інших факультетів, обмінятись враженнями, секретними методичними прийомами, просто поглянути на себе їх очима. Робота в спільному колі, цікаві вправи на глибинне усвідомлення та переключення уваги до автоматичних процесів, обговорення складних моментів проведення тренінгу - все це наповнювали наші насичені дні навчання. Окремо хочу відзначити висококваліфіковану роботу психологів, тренерів курсу, Світлани Пащенко та Галини Науменко - ваш професійний супровід усіма етапами тренінгу, глибоке обговорення кожної теми з учасниками, емпатія і жарти створили настільки доброзичливий і безпечний простір в групі, що сприяло повному зануренню у процес навчання і наповненню новими сенсами нашої взаємодії із колегами і студентами у складні часи. Озброєні знаннями і методичними матеріалами будемо працювати над впровадженням програми «Самодопомога+» для наших студентів та співробітників».

 

За матеріалами кафедри фізіології людини і тварин та факультету психології

 

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader