26 квітня 2023 року в ННЦ «Інститут біології та медицини» в рамках освітньо-наукового проекту «Освіта та наука без кордонів» та реалізації освітнього процесу освітніх програм «Біологія» та «Медицина», за ініціативою кафедри цитології, гістології та репродуктивної медицини відбулася відкрита лекція Dr. Oksana Berezovska
Тема лекції: «Cellular and molecular factors in Alzheimer’s disease pathology, new therapeutic approaches, and building a resilience»
Професор Oksana Berezovska закінчила кафедру цитології та гістології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, отримала ступінь доктора філософії з нейронаук в Інституті фізіології імені Богомольця, Київ, Україна. Зараз вона є професором неврології Гарвардської медичної школи та очолює лабораторію нейробіології хвороби Альцгеймера в MassGeneral Hospital/MIND, Бостон, США.
Під час доповіді доктор Березовська пояснила клітинні та молекулярні події, що лежать в основі нейропатологічних змін при хворобі Альцгеймера. Методи, які використовує її лабораторія – найсучасніші підходи до молекулярної візуалізації, такі як Spectral FRET і Fluorescence Lifetime Imaging Microscopy, що дозволяють контролювати конформаційні зміни окремої молекули або молекулярних комплексів і розуміти ланцюг подій, що призводять до нейродегенерації. Основна увага була приділена білку пресеніліну1 (PS1)/гамма-секретазі та його взаємодії з різноманітними білками в інтактних та/або живих клітинах. Метою дослідженнь доктора Оксани Березовської є виявлення нових терапевтичних цілей і розробка нових стратегій зупинки прогресування хвороби Альцгеймера.
Наприкінці доповіді Dr. Oksana Berezovska надала кілька цінних порад щодо профілактики настання хвороби Альцгеймера, що базуються на розумінні патогенезу хвороби:
1. Їсти здорову їжу і не переїдати.
2. Не палити. Алкоголь вживати дуже дозовано.
3. Займатись фізичною активністю кожного дня (45-60 хв щодня)
4. Підтримувати артеріальний тиск в нормі
5. Підтримувати соціальну активність, зустрічатись та спілкуватись з друзями, весело проводити час (можна з келихом вина)
6. Ніколи не зупинятись навчатися, цікавитись новинками навколо себе, займатись хобі
7. Завжди пам’ятати, що ніколи не пізно починати вчитись або починати нову справу
Дякуємо доповідачу за неймовірно цікаву доповідь та всім присутнім за зацікавленість і приємне спілкування!
Бажаємо всім здоров’я та перемоги нашій країні!
Дякуємо нашим захисникам за можливість навчатись!
https://biomed.knu.ua/news/latest-news/4829-osvita-ta-nauka-bez-kordoniv-3.html#sigProId4bae26903e
За матеріалами
кафедри цитології, гістології та репродуктивної медицини
ННЦ «Інститут біології та медицини»