НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

Kafedra biologii roslyn LOGOУ переддень Всесвітнього Дня Землі у межах практичних занять з дисципліни «Біологія рослин» студенти-першокурсники кафедри біології рослин, які навчаються на освітній програмі «Ландшафтний дизайн та озеленення» (освітній рівень «Бакалавр»), відвідали наукову частину Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна аби зустрітись наживо зі світом рослин, закріпити теоретичні знання, набути практичних навичок розпізнавання рослин.

Проведення занять на базі унікальних колекцій рослин Ботанічного саду є традиційним і обов’язковим елементом освітньої програми, але умови воєнного часу обмежували можливість студентів спілкуватися з природою в повному обсязі. За розписом заняття цього року співпало зі святкуванням Всесвітнього Дня Землі.

Люди по всьому світу святкують цю подію та збираються разом, щоб зазирнути вглиб природи - підвищити обізнаність з різноманіття рослинного світу та зрозуміти як краще захищати навколишнє середовище від глобальних кліматичних криз. Міжнародний день Землі вперше відзначався в 1970 році. Цей день має на меті висвітлити зростаючі проблеми екології, перенаселення, забруднення тощо. Цього року темою Міжнародного дня Землі є «Інвестуйте в нашу планету» - у нас лише одна земля, і збереження її біорізноманіття для майбутніх поколінь є однією з задач ботанічних садів світу.

Доцент Баданіна В.А. розповіла студентам, що нашою місією в цій справі є оволодіння знаннями для професійного висококваліфікованого розпорядження рослинними багатствами нашої планети. Земля – це величезний дар, ресурси якого буде неможливо використовувати вічно. Ми не зможемо врятувати планету згадуючи про неї лише один день на рік – цього явно недостатньо. Саме тому необхідно постійно піклуватися про середовище, що нас оточує, вивчати та зберігати його біорізноманіття.

Студенти, які навчаються на кафедрі, приїхали до нас з різних куточків України й більшість із них вперше занурились у рослинне царство ландшафтно-архітектурного комплексу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вони відвідали дендрарій Ботанічного саду, ділянку Реліктових рослин. Завдяки канд. біол. наук Роману Миколайовичу Палагечі познайомились не лише з найбільшою в Україні колекцією роду Magnolia, а й з історією Ботанічного саду. Студенти були вражені розмірами вікового дуба, який знавав Тараса Шевченка, сосни кримської та 150-річних екземплярів туї західної; дізнались про лікувальні властивості гінкго, отруйні властивості тису ягідного та алергічні властивості листопадної ліани - токсикодендрона укорінливого.

Побачили як квітують білоцвіті магнолії, рододендрони та еріка, застали цвітіння первоцвітів.

Студенти також відвідали оранжереї тропічних та субтропічних рослин. Були вражені розмірами 30-метрової пальми Лівістона, торкнулись хвої араукарій, побачили як цвіте фейхоа, ростуть та плодоносять банани. Куратор оранжереї тропічних рослин канд. біол. наук Олена Володимирівна Сидоренко знає, чим зацікавити відвідувачів: студенти вдихали пахощі розтертих листків лавра, кардамону та кориці, спробували на смак пелюстки фейхоа та листки чорного перцю, взяли із собою плоди Сoffea arabicа аби спробувати власноруч виростити цю рослину і мати в майбутньому ароматний напій.

На останок, фотосесія в серці Києва – Ботанічному саду КНУ, який, хочеться сподіватись, стане для майбутніх ландшафтних дизайнерів не лише місцем виконання курсових та дипломних проєктів, а й рідним домом.

З нетерпінням чекаємо на цвітіння рожевих магнолій та таволг!

 

Доцент кафедри біології рослин
Владислава БАДАНІНА
Фото: Бухтіярова Марія, Назаренко Валерія, Кржипенська Анна

 

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader