Сучасний світ сповнений небезпек: війни, збройні конфлікти, автокатастрофи, непередбачувальні випадки в умовах дикої природи. Наближається річниця повномасштабного вторгнення. Війна в Україні триває і ризик загинути, на жаль, досі високий як на фронті, так і в цивільному житті. Найпоширенішою причиною смертей були і лишаються критичні кровотечі. Тому їх зупинка - це те, що повинен знати і уміти кожен до моменту прибуття кваліфікованої медичної допомоги. В стресових ситуаціях ми діємо на рівні інстинктів і їх потрібно постійно відточувати до навичок.
Викладачі ННЦ "Інститут біології та медицини" активно проходять навчання на різноманітних тренінгах та курсах, в т.ч. тактичної медицини. Асистент кафедри клінічної медицини к.б.н. Сіромолот Андрій Андрійович протягом останніх 2 місяців відвідав 4 таких заходи і не збирається зупинятись. Адже в моменти масованих ракетних обстрілів державою-терористом, хвилина може вартувати життя тобі або твоїм близьким. Від здійснення помилки або неосвіченості в даній ситуації тебе відділятиме лише серйозна підготовка та щось по-справжньому надійне: знання, постійне тренування відтворення базових навичок з тактичної медицини, твоя аптечка та її наповнення.
https://biomed.knu.ua/news/latest-news/4447-vikladachi-nnts-ibm-zdobuvayut-novi-znannya-ta-navichki-na-treningakh-taktichnoji-meditsini-2.html#sigProId66684680bb
https://biomed.knu.ua/news/latest-news/4447-vikladachi-nnts-ibm-zdobuvayut-novi-znannya-ta-navichki-na-treningakh-taktichnoji-meditsini-2.html#sigProIda3cdda6b4c
Заняття, які відвідував Сіромолот Андрій, проводились за алгоритмом НАТО MARCH міжнародного протоколу тактичної бойової допомоги потерпілим TCCC ASM (All Service Members). Такий протокол включає в себе наступний алгоритм надання домедичної допомоги:
1) оцінка місцевості, огляд постраждалих і пріоритезування поранень;
2) зупинка критичних кровотеч;
3) накладання турнікетів;
4) тампонування поранень;
5) уміння робити тиснучі і фіксуючі пов'язки;
6) уміння збирати якісну аптечку та користуватися її вмістом;
7) тактика евакуації.
У м. Києві такі тренінги можна пройти на багатьох базах (Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, КП "Київський метрополітен", Міжнародний Європейський Університет, Навчально-тренувальний центр тактичної медицини "КоЛеСо" та ін.) безкоштовно. Навчання тривають по 6-8 год за попередньою реєстрацією (дивіться соціальні мережі цих центрів та хабів, умови відвідування вказані у реєстраційних формах). Варто зазначити, що такі заходи проводяться і за участю нашого структурного підрозділу.
Бажаємо Вам ніколи не мати причин для застосування турнікету! Слава Україні!
За матеріалами кафедри
клінічної медицини