newlogo with heart new 05.12.2017 01 грудня 2022 р. співробітники кафедри хірургії та кафедри фундаментальної медицини ННЦ ”Інститут біології та медицини” взяли участь в непересічній та безпрецедентній події – «Форумі добрих справ». Організатор заходу – Інститут розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр зібрав на форумі волонтерів, діячів культури та мистецтв, представників закладів вищої освіти, представників бізнесу, організаторів охорони здоров’я – директори департаментів КМДА, провайдерів охорони здоров’я. «Форум добрих справ» - об’єднав на одній платформі різних осіб, але діяльність яких направлення на допомогу ЗСУ, постраждалим внаслідок агресії росії, родичам полонених, іншої діяльності, яка покликана наблизити перемогу України.

Взаємодія між громадянським суспільством та державними інститутами, зокрема Збройними силами України, закладами охорони здоров’я тощо, є запорукою підвищення обороноздатності країни під час війни. Тому важливим є той факт, що всі ланки суспільства, включаючи академічну спільноту університету активно беруть участь в забезпеченні потреб окремих військових частин Збройних Сил України, клінічних лікарень та спеціалізованих дитячих центрів та пологових будинків України.

На форумі проведено 30 панельних дискусій та виступів експертів галузі, серед яких представники волонтерських рухів за різними напрямками. На форумі було представлено результати роботи та досвід подолання перешкод і викликів громадянському суспільству, наведено прикладі громадянської свідомості та сили. Доповіді – емоційні, демонструють силу духу та консолідацію всіх ланок суспільства.

Серед запрошених спікерів та для участі в панельних дискусіях від клінічних лікарів - науково-педагогічних працівників ННЦ ”Інститут біології та медицини”: завідувачка кафедри фундаментальної медицини, професор, д.м.н. Вікторія Хоперія, завідувач кафедри хірургії, д.м.н. Максим Горобейко, доцент, PhD Андрій Дінець. Також в медичній дискусії виступали: Роман Деркач - директор клініки ДУ «Інститут ортопедії та травматології », Борис Борисов – директор КНП «Госпіталь ветеранів війни», Наталія Піменова – психолог Інституту психіатрії Інститут психіатрії Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Дмитро Вернигор – лікар, ГО «Українська медична місія».

IMG 2842 1

IMG 2987 1

Під час цієї війни – волонтерський рух є вагомою складовою опору України. Гуманітарна допомога для Збройних Сил України та цивільних лікарень, допомога вимушеним переселенцям є вкрай важливою, і організація такої допомоги за участю науково-педагогічних кадрів клінічних та теоретичних кафедр Університету є свідченням єдності всіх ланок громадянського суспільства.

Якщо наша допомога врятує хоча б одне життя, збереже одне здоров’я, то працюємо недаремно!

За матеріалами кафедри хірургії та фундаментальної медицини