НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

newlogo with heart new 05.12.2017 9 листопада 2022 року, у День української писемності та мови ННЦ «Інститут біології та медицини» долучився до написання ХХІІ Радіодиктанту національної єдності. Це традиція, якій Університет та наш Інститут вкотре не зрадив. Нас вкотре згуртувала мова. Нас вкотре згуртувала спільнодія національного диктанту, яка про наше минуле, теперішнє та майбутнє. Для єднання нам не потрібно збиратися в одному приміщенні. Географія нашої єдності – світ. Серце нашої єдності – Україна!

 

За годину до диктанту КНУ зібрав усіх охочих на урочисту онлайн-зустріч. Університет згуртував українців із Київщини, Львівщини, Хмельниччини, Тернопільщини, Полтавщини, Вінничини. Радіодиктант національної єдності спільно з КНУ писали школярі, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької й Херсонської областей, а також ті, хто одержав тимчасовий захист у Великій Британії, Грузії, Італії, Нідерландах, Німеччині, Польщі, Чехії й Швейцарії.

У вітальному слові ректор Університету Володимира Бугрова наголосив: «Сьогодні вкотре відзначаємо День української писемності та мови – день, коли акцентуємо на наших здобутках і звершеннях, дякуємо нашим захисникам за можливість спокійно писати диктант і символічно відзначаємо красу й чарівність нашої солов’їної мови. У цьому українці – єдині. Диктант важливий тим, що кожному дозволяє згадати: ми – сильні, бо любимо й шануємо свою рідну мову. Україна матиме майбутнє, доки існуватиме український світ, українська мова й славетна українська культура!»

Голова Вченої ради Леонід Губерський підкреслив тяглість цієї важливої традиції: «Українці пишуть Радіодиктант 22 рік поспіль, сьогодні – це якнайбільше свідчить про незнищенність українського духу. Писати диктант важливо не для перевірки своєї грамотності, а для того, щоб іще більше людей вивчало й любило українську мову. Бо любов до рідної мови означає любов до України. Тож особливо приємно, що кількість шанувальників української мови не зменшується!».

З проникливими словами до присутніх звернулися проректорки Олена Добржанська та Ксенія Смирнова. «Українська – це мова переможців. Написання національного диктанту – це символ незламності, адже через те, що в світі є глобальні терористи, світ не має зникнути, світло не має зникнути, не мають зникнути цінності, що об’єднують цивілізоване людство. Саме тому цього року девіз, із яким Університет долучається до Радіодиктанту, – «Пишу, бо вірю в Перемогу!» – наголосила модераторка заходу, заступниця директора Центру комунікацій Леся Сакаль-Лісніченко.

Під час вітального переклику присутні мали змогу долучитися до філологічних розвідок: мовознавиць КНУ Оксани Бас-Кононенко - #МоваЗброяФонетикаПриціл, а також Оксани Мацько та її команди з Лінгвістичного клубу «ЗМовники».

Цьогорічний зворушливий текст Радіодиктанту, написаний відомою письменницею та кінорежисеркою Іриною Цілик і прочитаний легендою українського театру та кіно Адою Роговцевою, викликав дуже трепетні емоції. Емоції українською, мовою переможців! Наш дім нас дочекається!

 

За матеріалами
Центру комунікацій

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader