svichkaЗ глибоким сумом колектив кафедри біології рослин прийняв звістку про відхід у вічність Василя Петровича Погребенника 16 жовтня 2022 року.

Василь Петрович пропрацював на кафедрі ботаніки Київського національного університету імені Тараса Шевченка упродовж майже 40 років. Співробітники кафедри пам'ятають Василя Петровича передусім як прекрасного педагога, оратора, відданого патріота України з щирою відкритою душею, який любив і популяризував українські пісні та вірші, а у часи найсуворіших радянських репресій присвятив себе патріотичному вихованню багатьох поколінь студентів.

Василь Петрович народився 01.01.1941 у с. Рожнів Косівського району Івано-Франківської області.

Василь Петрович був активним громадським діячем – зробив вагомий внесок у структурну розбудову Київського університету, очолював штаб з будівництва нового комплексу біологічного факультету; професійно займався вивченням флори й рослинності Канівського Придніпров’я, відновленням та охороною рідкісних та зникаючих видів рослин флори України, займався питаннями охорони ботанічних об’єктів. Автор та співавтор близько 70-ти наукових та навчальних праць та науково-документального фільму про Канівський природний заповідник.

1666173119337

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким, всім, хто знає, цінує і поважає Василя Петровича.
Світла та Вічна пам'ять...

Колектив кафедри Біології рослин