SEI infoДо Дня Незалежності України кафедра екології та зоології провела всесвітній біобліц із дослідження біологічного різноманіття планети на глобальній платформі iNaturalist, у якому взяли участь представники 42 країн світу

Тридцять перший День Незалежності України кафедра екології та зоології відзначила організацією масштабного всесвітнього івенту — біобліцу з дослідження біологічного різноманіття планети на глобальній платформі iNaturalist. За умовами заходу фахівці-біологи та аматори мали активно підключитися до проєкту, упродовж 24 серпня 2022 року зробити спостереження за дикою природою в різних куточках планети та завантажити їх на платформу iNaturalist, яка є найбільшим у світі ресурсом із дослідження біорізноманіття, що працює на засадах громадянської науки. До проєкту долучилися 11 студентів, 4 викладачі та 4 випускники ННЦ «Інститут біології та медицини», а організатором стала викладачка кафедри екології та зоології Наталія Матушкіна.

Попри обмежений на час на підготовку проєкту, отримані результати вражають! Представники 42 країн світу взяли участь у івенті — це Австралія, Австрія, Аргентина, Білорусь, Ботсвана, Бразилія, Венесуела, Вірменія, Греція, Грузія, Данія, Еквадор, Індія, Іспанія, Італія, Канада, Кіпр, Колумбія, Литва, Малайзія, Мексика, Німеччина, Нова Зеландія, Норвегія, Об’єднане Королівство, Перу, Південна Африка, Південна Корея, Польща, Сінгапур, Словаччина, США, Таїланд, Тайвань, Тринідад і Тобаго, Угорщина, Україна, континентальна Франція та Нова Каледонія, Чехія, Швейцарія, Швеція та Японія (див. мапу). Найбільше учасників було з України (69), Канади (38), США (30) та Бразилії (18). Спостерження охопили 25 % усіх видів, яких спостерігали в цей день на нашій планеті.

Було отримано неймовірно теплі слова підтримки від учасників проєкту з усього світу та запропоновано провести аналогічний івент наступного року. Також нашу ініціативу підхопили колеги з Бразилії, які вирішили в подібний спосіб відсвяткувати День Незалежності Бразилії!

Дякуємо всім, хто долучився!

IndDay 2022 Results

На ілюстрації: географія та банер проєкту «Independence Day of Ukraine 2022»
Банер проєкту біло підготовлено студенткою Оленою Кушниренко

Доцент кафедри екології та зоологіЇ