НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

chirurgiya logoЧерез пандемію та війну вищі навчальні заклади перейшли на дистанційну освіту, успішно опанували інструменти та засоби її реалізації, більш того, знайшли шляхи їх удосконалення. Студенти отримали навіть більш глибокі теоретичні знання ніж за традиційних підходів. Проте хірургія має свої особливості.


 

 

І в першу чергу – це необхідність отримання базових практичних навичок, вміння працювати руками. Намагання зробити це через екран монітору є не зовсім ефективними через те, що потрібно тримірне сприйняття, потрібний тактильний контакт. Добре розуміючи важливість такої практичної підготовки для наших студентів - медиків, попри військові дії, сирени повітряної тривоги, адміністрація та співробітники кафедри хірургії ННЦ «Інститут біології та медицини» вирішили провести цикли занять з оволодіння необхідними хірургічними навичками та маніпуляціями.

20 травня був проведений перший такий міні-цикл зі студентами ОП «Медицина», на якому були відпрацьовані практичні навички з базових хірургічних маніпуляцій та базові навички з підтримки життєзабезпечення та ресусітації.

Заняття проводили фахівці своєї справи: завідувач кафедри хірургії, д.мед.н. Горобейко М.Б., к.мед.н., доцент Дінець А.В. (хірургічна секція), к.мед.н., асистент Євсєєва В.В. (секція життєзабезпечення та ресусітації).

Відпрацювання практичних навичок проводилось на базі Симуляційного центру ННЦ «Інститут біології та медицини», оснащеного унікальними сучасними муляжами та тренажерами, тренуючись на яких можна відчути себе справжнім медиком: виконувати ін’єкції, проводити пункцію епідурального та субарахноїдального простору спинного мозку, непрямий масаж серця, маскову вентиляцію легень, інкубацію трахеї, опановувати навчальний дефібрилятор, відпрацьовувати навички пологів за різних клінічних ситуацій.

 

Базові хірургічні маніпуляції включали в себе відпрацювання техніки роз’єднання та зшивання тканин, створення простого хірургічного вузла, навики накладання хірургічних швів різними методиками. Вищезазначені маніпуляції проводились із застосуванням навчального хірургічного інструментарію: скальпелів, ножиць, голкотримачів, атравматичного шовного матеріалу. На спеціальних навчальних пристроях студенти відпрацьовували техніку накладання швів, а як пластичну тканину використовували шкірку бананів, що має еластичні властивості та є ефективною для відпрацювання хірургічних навичок (практика застосування таких «симуляторів» є широко поширеною у вітчизняних та закордонних медичних університетах). Слід сказати, що після героїчного «оперування» бананів, більшість студентів на початку відмовлялись з’їсти своїх «пацієнтів».

Базові навички з підтримки життєзабезпечення включали в себе відпрацювання техніки забезпечення прохідності верхніх дихальних шляхів та циркуляції крові в умовах лікарні та поза її межами. На муляжах студенти відпрацювали до автоматизму техніку маскової вентиляції, постановку ларінгеальної маски, інкубації трахеї, техніку непрямого масажу серця та дефібриляції.

Питанням студенів не було кінця, що не є дивним: наші викладачі мають унікальний досвід роботи на всіх ланках медичних закладів – від первинної до високоспеціалізованої. Отримати поради й рекомендації від практикуючих фахівців, що мають щоденну лікарську практику, навчатися поруч з ними, спостерігаючи за їхньою роботою, робити перші кроки в практичній медицині під їхнім наглядом – це безцінний досвід, без якого неможливе формування сучасного медика. Добре розуміючи це, кафедра хірургії не зупиняється на досягнутому: вже заплановані цикли практичних занять з невідкладної гінекології та акушерства. Медицині в ІБМ бути!За матеріалами
кафедри хірургії
ННЦ «Інститут біології та медицини»

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader