НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

0

Весна, незважаючи на воєнні дії, вже нагадує про себе. У Ботанічному саду імені академіка Олександра Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка розквітли першоцвіти – зворушливі провісники тепла і сонця. Ерантіси, крокуси, підсніжники, примули, своїм квітуванням впевнено засвідчують вічність життя.

Розташований у самому серці Києва, Ботсад Університету від часу свого створення у 1839 році завжди стійко переживав усі лихоліття, що випадали на долю українського народу. Пережив кілька революцій і дві світові війни, а також різні комунальні негаразди перехідних періодів.

 

І зараз, коли знову вимушено вимкнено світло, щоб не привертати увагу ворога, рослини потерпають так само, як і люди. Тому співробітники Ботсаду Університету сьогодні докладають максимум зусиль для збереження безцінних колекцій, дві з яких мають статус національного надбання. У цих складних умовах не тільки підтримується життєдіяльність об’єкту, а й дбайливо плекаються майбутні саджанці. Життя триває, насіння проростає, і у Ботанічному саду вже готуються до весняної висадки тисячі рослин, які прикрашатимуть наше місто протягом наступного сезону і ще багато років.

Як символ надії у ці буремні дні, у великій субтропічній оранжереї ботанічного саду знову квітує 200-річна пальма Лівістона.

 

Життя перемагає темряву!

 

Ботанічний сад імені академіка Олександра Фоміна є одним із найстаріших в Україні. Від часу його заснування і перших колекційних екземплярів, перевезених з Кременецького (Волинського) ліцею 1834 року, в його оранжерейному комплексі було зібрано понад 10 тисяч видів і сортів рослин із різних кліматичних зон, зокрема велику кількість тропічних і субтропічних рослин. Серед останніх – найстарші й найвищі в Європі екземпляри пальм, для яких свого часу було збудовано найвищий у світі 30-метровий кліматрон (наразі піднятий до 36 м).

Колекція кактусів та інших сукулентів Ботанічного саду сьогодні налічує близько 2 тисяч видів та є однією з найбільших у нашій кліматичній зоні. Багато реліктових і ендемічних видів рослин з різних районів світу ростуть на території ботсаду у відкритому ґрунті.

 

Науково-дослідна частина Університету,
за матеріалами директора Ботанічного саду імені академіка Олександра Фоміна
Марини Гайдаржи

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader