НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Останні новини

newlogo with heart new 05.12.2017 23 червня в ННЦ «Інститут біології та медицини» відбулися урочистості з нагоди відкриття «Лабораторії симуляційного тренінгу». Реалізація цього проекту стала можливою завдяки ініціативі ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка Л.В. Губерського та фінансовій підтримці благодійного фонду «Фонд Бориса Колесникова».

Відкриття лабораторії такого рівня є черговим вагомим кроком Університету у впровадженні в навчальний процес передових світових технологій. 21 лютого в нашому Інституті відбулося відкриття перших в Україні інноваційних аудиторій віртуальної реальності, які значно покращили якість медичних освітніх послуг Університету та підвищили ефективність освітньої діяльності, зокрема, на освітній програмі «Медицина».

На прес-конференції під час відкриття лабораторії Л.В. Губерський наголосив на тому, що впровадження симуляційного методу навчання, як одного з базових, є новим ефективним напрямом сучасної школи підготовки висококваліфікованих кадрів, становлення медичного працівника як професіонала нового покоління. Він відзначив вагомий внесок Фонду Бориса Колесникова у розвитку симуляційного навчання в Університеті: саме за його фінансової підтримки стало можливим створення «Лабораторії віртуальної реальності» та «Лабораторії симуляційного тренінгу».

У своєму виступі директор ННЦ «Інститут біології та медицини» Л.І. Остапченко підкреслила, що реформування та модернізація галузі охорони здоров'я, постійне підвищення вимог до якості надання медичної допомоги населенню потребують від лікарів і медичного персоналу досконалого володіння і теоретичною базою, і набуття певного практичного досвіду.

Директор Фонду Бориса Колеснікова С.К. Мудрик привітала співробітників Університету із знаменною подією та подякувала адміністрації за співпрацю із Благодійним Фондом у реалізації проектів, спрямованих на розвиток освіти та науки в Україні, та засвідчила готовність Фонду і надалі сприяти розбудові навчально-практичної бази Університету.

В урочистостях взяли участь відомі фахівці в галузі охорони здоров’я, які безпосередньо залучені до реалізації освітньої діяльності за освітньо-професійною програмою 222 «Медицина». Так, під час прес-конференції заступник директора ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології» НАНМУ, член-кореспондент НАМНУ, професор, доктор медичних наук Т.Ф. Татарчук привітала адміністрацію та співробітників Університету із урочистою подією та підкреслила, що навчаючись за традиційною системою підготовки, студент не завжди отримує можливість ознайомитися з усім спектром клінічних ситуацій та станів внаслідок відсутності «тематичних» пацієнтів і неможливість відпрацювати навички через етико-деонтологічні та інші перешкоди. На відміну від традиційної системи підготовки, симуляційне навчання має цілу низку переваг, зокрема можливість об’єктивної реєстрації параметрів виконаних професіональних дій з метою досягнення високого рівня підготовки та набуття навичок без ризику для пацієнтів.

Під час презентації «Лабораторії симуляційного тренінгу» учасники конференції ознайомилися із симуляційними манекенами, розташованими в щойно відремонтованих 12 аудиторіях. В ході презентації завідувач кафедри хірургії, доктор медичних наук М.Б. Горобейко наголосив, що на відміну від традиційної системи підготовки, за якої студент-медик може досконально оволодіти теоретичною частиною тієї чи іншої маніпуляції, однак не набути практичного досвіду, використання симуляційних технологій дозволяє відпрацювати той чи інший алгоритм практичних дій та в майбутньому використати набуті знання та практичні навички при роботі з пацієнтами. Завдяки використанню симуляційних технологій студент отримує можливість відпрацьовувати певні навички, доводячи їх до автоматизму.

Доцент кафедри фундаментальної медицини, кандидат медичних наук К.О. Прокопець представив симуляційні манекени для серцево-легеневої реанімації, відпрацювання спино-мозкової пункції та провідникової анестезії та наголосив на високій якості манекенів та можливості їхнього ефективного застосування під час практичних занять.

Директор нашої «Університетської клініки», професор, доктор медичних наук В.А. Черняк відмітив, що застосування імітаційних освітніх технологій у підготовці майбутніх лікарів, з можливістю оцінки якості засвоєння професійних навичок та вмінь, безумовно, послугується підвищенню рівня їхньої кваліфікації та рівня їхньої готовності застосувати в клінічній практиці набуті практичні навички.

В презентації також взяли участь представники Національного медичного університету імені акад. О.О. Богомольця та ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології», які підкреслили новітність представлених симуляційних моделей, їхню якість та безумовну перевагу у створенні умов для ефективної, на рівні найкращих світових стандартів, підготовки висококваліфікованих спеціалістів різних медичних галузей.

 

 

 

Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, старший науковий співробітник,
лікар-патологоанатом вищої категорії,
завідувач кафедри фундаментальної медицини
В.Г. Хоперія

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader