НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ЦЕНТР "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ"

Kafedra biofisiki LOGO«Використання deep learning для аналізу зображень електронної мікроскопії» - такою була тема останніх в цьому навчальному році Наукових зустрічей кафедри біофізики та медичної інформатики, що відбулася 23 травня.

 

 

 

Валентина Зінченко, випускниця кафедри 2016 р., European Molecular Biology Laboratory (EMBL) Postdoctoral Fellow, Heidelberg, Baden-Württemberg, Germany, розповіла про використання deep learning для аналізу біологічних зображень.

Поділилася результатами свого проекту, як з допомогою натренованої нейромережі вдалося визначити морфологічні особливості кожної з 11 тисяч клітин невеличкого морського черв'яка. І як використаний різновид машинного навчання дозволив визначити групи клітин, та візуалізувати їх в тривимірній моделі об'єкта.

Учасники зустрічі, студенти 2 і 4 курсів, отримали відповіді на питання про можливості методу, сферу його застосування в біології, необхідні базові знання й навички для цього.

Особливо жвавою була дискусія про появу штучного інтелекту як загальнодоступного інструменту пізнання, навчання і аналізу даних. Валентина підкреслила, що перспектива використання ШІ для освітніх та дослідницьких цілей - це найближчі кілька років. До речі, відповідні теми кафедра запланувала для дисципліни «Інформаційні технології та статистичні методи в біології» для другокурсників вже на осінь.

Наукові зустрічі беруть паузу до вересня, аби з початком нового навчального року знайомити спільноту ННЦ із біофізикою та біоінформатикою в різних сферах біології, технологій і досліджень. До зустрічі!

 

 

Screenshot 1

 

Screenshot 2

 

 

За матеріалами кафедри біофізики та медичної інформатики

 

 

Наші контакти

Ми знаходимось за адресою:
Україна, 03022, м. Київ-022,
проспект Академіка Глушкова 2
Станція метро Виставковий центр

Приймальня директора:
Кімната №307
E-mail: biomed@knu.ua
Телефон/Факс: +38044 521-35-98

Гаряча лінія:
E-mail: knu.ibm.questions@gmail.com
Telegram: http://surl.li/emhtd

Поштова та юридична адреса:
Україна, 01601, місто Київ-601,
вул. Володимирська, 64/13
ННЦ "Інститут біології та медицини"

Надіслати повідомлення

Повідомити про помилку

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

loader